دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۳/۰۲/۰۳

ثبت‌نام المپیاد ورزش‌های فناورانه دانشجویی آغاز شد


خلاصه خبر:
ثبت‌نام المپیاد ورزش‌های فناورانه دانشجویی از ۲۷ فروردین ماه آغاز شده و تا ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
به منظور بروز خلاقیت دانشجویان و همچنین گسترش استفاده از فناوری‌های روز دنیا در حوزه‌های ورزشی، المپیاد ورزش‌های فناورانه دانشجویی با حضور کلیه دانشجویان از تمامی رشته‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور در ۳ حوزه ورزش‌های رباتیک، ورزش‌های دیجیتال و فیجیتال، فناوری و نوآوری، توسط سازمان امور دانشجویان برگزار می‌شود.
اولین دوره المپیاد دانشجویی ورزش‌های فناورانه، در دو مرحله استانی و ملی و در رشته‌های ورزشی زیر برگزار خواهد شد.
* ورزش‌های دیجیتال: ورزش‌هایی که با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و در فضایی مجازی برگزار می‌شوند و بازیکنان آن‌ها انسان هستند. این ورزش‌ها می‌توانند به صورت فردی یا گروهی و به صورت مسابقه مستقیم انسان در مقابل انسان و یا انسان در مقابل ماشین صورت پذیرند.
* ورزش‌های حرکتی-دیجیتالی (فیجیتال): دسته خاصی از ورزش‌های دیجیتالی هستند که حرکات فیزیکی بدن انسان، در آن‌ها نقش مهمی داشته و نیازمند تحرک قابل توجه بازیکن در طول بازی باشند.
* ورزش‌های رباتیکی: ورزش‌هایی هستند که بازیکنان اصلی آن‌ها ربات‌ها یا برنامه‌هایی هستند که توسط افراد یا تیم‌های انسانی، طراحی و ساخته می‌شوند.
* فناوری در ورزش: به معنای توسعه و بکارگیری فناوری‌های جدید در ورزش‌های متداول یا ساخت تجهیزات مورد استفاده در این ورزش‌ها و یا استفاده از فناوری‌های بدیع و نوظهور در تحلیل و داوری رشته‌های مختلف ورزشی (شامل تحلیل حرکات بازی، تحلیل بازیکن، تحلیل داوری و تحلیل داوران ورزشی) است.
علاوه بر دسته‌های فوق، بخش ویژه‌ای نیز تحت عنوان «نوآوری در ورزش فناورانه»، در نظر گرفته خواهد شد که کلیه فعالیت‌های مرتبط با توسعه و یا بکارگیری فناوری در ورزش که در زمره بخش‌های فوق در نظر گرفته نشده‌اند را شامل می شود. 

دانشجویان می‌توانند تا ۲۵ اردیبهشت ماه با مراجعه به آدرس Setav.ir/stso نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند.

سوالی دارید؟