دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۱۱/۰۷

مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت امیر المومنین علی (ع) و تکریم از مقام پدر

 شامگاه روز چهارشنبه ۴ بهمن ماه به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امیرالمومنین علی (ع) و گرامیداشت مقام پدر به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی مراسمی به همین مناسبت با حضور فرهیختگان دانشگاه به همراه خانواده های ایشان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین طاهری در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی زاده، عضو هیأت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه، با اشاره به آیات و احادیث نبوی در خصوص شان و منزلت امیر المومنین نکاتی را بیان کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین طاهری ابتدا میلاد با سعادت امیرالمومنین (ع) و روز پدر را تبریک گفت و خاطر نشان ساخت: امام علی (ع) مردی بزرگ و بی‌نظیر در تاریخ اسلام است که با شجاعت، دانش، عدالت و اخلاق برتر خود، نمونه‌ای برای همهٔ انسان‌ها و نمایندهٔ ولایت الهی بود.

ایشان تصریح کرد: امام علی (ع) در تمامی جوانب زندگی خود، پیروزی، مقاومت و عدالت را به عنوان مفاهیم برتر قرار داد. او در زمان حیات خود به عنوان یک رهبر سیاسی و اجتماعی فعالیت کرد. 

از دیگر نکاتی که ایشان در ادامه به آن اشاره نمود؛ ویژگی های امام علی (ع) به عنوان یک رهبر معنوی و دینی، خطبه های ایشان، عدالت، اخلاق، حکمت و سایر موارد بود.

ایشان در پایان پدر را اسوه ایثار و فداکاری دانست و شأن و منزلت پدر را ستودنی عنوان نمود و در پایان این روز را به فرهیختگان دانشگاه تبریک گفت.

گفتنی است پایان مراسم با مولودی خوانی همراه بود.

سوالی دارید؟