دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۱۱/۰۳

آیین تکریم و معارفه مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمانشاه

 

روز دوشنبه ۲ بهمن ماه آیین تکریم و معارفه مسئول سابق و جدید دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمانشاه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین نهاد، روحانیون، روسا و دیگر اعضای دانشگاه های استان برگزار شد از زحمات حجت الاسلام والمسلمین افشار، مسئول سابق دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمانشاه تقدیر شد و حجت الاسلام والمسلمین محرابی به عنوان مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمانشاه معرفی شد.

بنابراین گزارش، در ابتدا دکتر احمدی، رئیس دانشگاه رازی، ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام محمد تقی (ع) به نقش سازنده نهاد در دانشگاه ها اشاره نمود و گفت: در وهله اول همه ما در جهت توسعه آگاهی سیاسی خود باید همسو و در کنار نهاد باشیم.

ایشان خاطر نشان ساخت: اهداف و سیاست نهاد نمایندگی تعریف شده می باشد، اولین هدف آن حاکمیت روح الهی و منش اسلامی در دانشگاه ها می باشد.

در ادامه ایشان به شان، منزلت، اخلاق و منش حجت الاسلام والمسلمین افشار اشاره نمود و حضور ایشان در دانشگاه رازی را یکی از نقطه قوت های این دانشگاه دانست.

در ادامه دکتر دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز به اقدامات ارزنده حجت الاسلام والمسلمین محرابی در این مدت کوتاهی که ایشان به دانشگاه صنعتی آمده است؛ اشاره نمود.

ایشان روحانیت را عاری از تعلقات دنیوی دانست و بیان داشت: دانشگاه نیاز دارد که این عزیزان اقدامات خود را در جهت ارتقاء اهداف تعالی دانشگاه انجام بدهند.

ایشان در پایان ضمن تشکر از اقدامات خوب حجت الاسلام والمسلمین افشار یادآور شد: حاج آقای محرابی شاگردان زیادی داشته که زندگی ساده و بی آلایش ایشان باعث شده رابطه صمیمانه و خودمانی با شاگردانش داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین میراحمدی، معاون منابع انسانی نهاد رهبری، ابتدا به فعالیت ها و اقدامات ارزنده حجت الاسلام والمسلمین محرابی اشاره نمود و ایشان را فردی خوش فکر و منعطف معرفی نمود.

ایشان در ادامه به حضور ریشه دار، حساس و تاثیر گذار روحانیون در دانشگاه ها اشاره نمود و تصریح کرد: حضور روحانیون باید به گونه ای باشد که دانشجویان بتوانند رابطه صمیمی را با روحانیون برقرار کنند.

تبیین علمی دین، مذهب شناسی، مبدا تحول کشور، ارتباطات صمیمانه، مشاوره، مرجع راز داری و سایر موارد از دیگر نکاتی بود که ایشان در این آیین به تشریح آن ها پرداخت.

و در پایان از روحانیون خواست در دانشگاه همچون مشعلی نورانی باشند که دانشجویان با حرارت مشعل وجودشان به دین جذب شوند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محرابی، ابتدا از حضور اعضا تقدیر نمود و خاطر نشان ساخت: هر اقدام سیاسی و فرهنگی در وهله اول باید جمعی و در سایه خداوند و به قصد خداوند باری تعالی باشد.

ایشان به شرایط حساس زندگی آدمی اشاره نمود و عنوان کرد: هر چقد به جلو می رویم، شرایط برای ظهور یگانه منجی عالم بشریت هموار تر می شود؛ وی جنگ در یمن و غزه را یکی از این علائم عنوان نمود و تصریح نمود: زنان و کودکان غزه با خون پاک خود تاثیر زیادی بر دنیا گذاشته و این نشانه هایی از ظهور حضرت مهدی (عج) می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محرابی در ادامه یادآور شد: امروزه این انقلاب با کلام نافذ حضرت امام خامنه ای مدظله العالی است که در تمام دنیا ریشه دوانده و اثرات خود را همچنان بر یکایک افراد گذاشته است.

جذب حداکثری و وحدت از جمله نکات مهمی بود که حجت الاسلام والمسلمین محرابی با اشاره به آن تاکید کرد: هر گونه تفرقه و دودستگی به نفع دشمنان و به ضرر همه ماست. به همین خاطر تنها وحدت است که دشمنان انقلاب را ناکام می کند.

ایشان در پایان انتخابات مجلس خبرگان را مهم ارزیابی نمود و با تاکید بر فرمایش مقام عظمای رهبری که همه ما را به مشاکرت دعوت می کنند بیان داشت: اعتبار جهانی و امنیت کشور را مرهون و مدیون این انتخابات هستیم.

وی در ادامه یادآور شد: انشاا..‌ در آینده به کمک هم بتوانیم زمینه های برای اقدامات فرهنگی و سیاسی ایجاد کنیم که شرکت در انتخابات و نقش افراد در این اقدام یکی از مهمترین این اقدامات می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محرابی در پایان به نقش انسانیت، فضایل اخلاقی، صداقت، عقلانیت و تواضع اشاره نمود.

گفتنی است در پایان این آیین در حضور روحانیون و روسای دانشگاه ها با اهدای لوح از زحمات حجت الاسلام والمسلمین افشار تقدیر شد و حجت الاسلام والمسلمین محرابی به عنوان مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمانشاه معرفی شد.

 

سوالی دارید؟