شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۹/۱۶

مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر با حضور استاندار استان کرمانشاه 

 

به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی صبح روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه ۱۴۰۲، مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر با حضور دکتر صحرایی، استاندار کرمانشاه و جمعی از نمایندگان کانون های دانشجویی دانشگاه های سراسر استان در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این مراسم که با هدف پرسش و پاسخ برگزار شد، در ابتدا دکتر علیرضا دودمان تیپی ضمن خیر مقدم به استاندار و همچنین نمایندگان دانشجویان دانشگاه های سرتاسر استان، ۱۶ آذر را گرامی داشت و عنوان کرد: یقینا حضور استاندار معزز و انقلابی در دانشگاه ها مایه خیر و برکت می باشد.

ایشان ابتدا به شهدای ۱۶ آذر و سپس به تشییع پیکر شهید عطایی یکی از جوانان مدافع حرم استان اشاره نمود و بیان کرد:  این که ما الان در آرامش مشغول به تحصیل هستیم به یمن برکت خون این عزیزان می باشد. همه ما باید قدردان این آرامش باشیم و با عملکرد و تلاش خود ادای دین کنیم.

ریاست دانشگاه خطاب به دانشجویان تاکید کرد: عزیزان عمر کوتاه و سطحی همان چیزی است که دشمن از شما انتظار دارد که به آن مشغول شوید؛ شما باید جهان گیری کنید و به کم راضی نشوید.

در ادامه نمایندگان دانشجویان دانشگاه های سرتاسر استان در حضور استاندار استان به بیان دغدغه هایی چون معضل بیکاری، حمایت از دانشجو، ساخت خوابگاه های دانشجویی، حمایت از طرح های دانشجویی، توجه بیشتر به بافت شهری، برقراری امنیت در فضای بیرون از دانشگاه، تخصیص بودجه بیشتر به دانشگاه ها جهت ساخت و ساز، راه اندازی پتروشیمی، توجه به اماکن تاریخی و سایر موارد پرداختند.

در ادامه دکتر صحرایی، استاندار کرمانشاه، در ابتدا ابراز خرسندی نمود از دغدغه مندی دانشجویان فرهیخته که دلسوزانه به فکر شهر و دانشجو و دانشگاه خود هستند.

ایشان روز دانشجو را به دانشجویان تبریک گفت و با اشاره به تاریخ ایران عنوان کرد: اگر منصفانه به وقایع تاریخی بنگریم، متوجه می شویم بعد از حضور دولت ها و پادشاهان مستبد، دولتی که بعد از  انقلاب شکوهمند اسلامی بروی کار آمد، دولتی خودمختار و مردی است که توانسته کشور را از دست بیگانگان در آورد.

ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود به شهدای دانشجو اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: اگر شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم نبودند؛ همچنان شاهد کوچک تر شدن نقشه کشور بودیم و کشور همچنان جولانگه بیگانگان بود.

ایشان در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به مستندات تاریخی از پادشاهانی سخن گفت که معتقد بودند، ایرانی بدون کمک بیگانگان نمی‌تواند چیزی را ابداع و یا اختراع کند.

دکتر صحرایی با تاکید بر اینکه آزاد اندیشی شرط ما دانشگاهیان می باشد، منتهی با توجه به اینکه دانشگاه محل حکمت است، خاطر نشان ساخت: اگ بخواهیم شأن عالمانه زیستی را حفظ کنیم، باید مراقب باشیم درگیر شعارهای تو خالی نشویم.

ایشان در خصوص دغدغه اشتغال زایی مولد نیز تصریح کرد: سفر  پرخیر و برکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان مصوباتی به همراه داشت که یکی از مهمترین آن ها اشتغال زایی بود که کمتر مورد پیگیری قرار گرفت. اما امسال توانستیم با پیگیری های متعدد قدم بزرگی را در مسیر اشتغال زایی استان بر داریم.

دکتر صحرایی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه احداث و راه اندازه پتروشیمی آناهیتا بین صندوق توسعه ملی، وزارت نفت، قرارگاه خاتم به عنوان مجری و بانک سپه به عنوان مدیر مالی اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد با راه اندازی آن بخشی از معضل بیکاری رفع خواهد شد.

گفتنی است دکتر صحرایی، استاندار استان کرمانشاه در پایان قول داد در سال دیگر شاهد احداث سه بلوک خوابگاه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه هستیم.

سوالی دارید؟