چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۹/۱۲

کاشت هزار اصله نهال در محوطه دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

صبح گاه روز شنبه ۱۱ آذر ماه، همزمان با آغار مراسم کاشت سراسری یک میلیارد درخت در سراسر کشور، حدود هزار اصله نهال در حضور مسئولین استانی توسط جمع پرشور آحاد مردمی و همچنین دانش آموزان دوست دار طبیعت در محوطه دانشگاه کاشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این مراسم دکتر علیرضا دودمان تیپی، ریاست دانشگاه، به نقش فرهیختگان مراکز آموزشی در حفظ منابع طبیعی استان اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: دانشگاه صنعتی امسال توانسته است بخشی از محوطه خود را به کاشت درخت اختصاص دهد.

ایشان بر لزوم مشارکت مسئولین و عموم مردم در سرسبزی و کاشت نهال در محوطه دانشگاه تاکید نمود و عنوان کرد: دانشگاه صنعتی هر ساله میزبان این مراسم بوده و نقش بسزایی در تحکیم این فرهنگ سازی داشته است.

در ادامه مراسم مهندس کولانی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه نیز به نکاتی چون نقش به سزای این طرح در سرسبزی کشور، تعهدات استان در کاشت درخت، تولید نهال، نقش آحاد مردم در کاشت درختان، نوع درختان، آمار سالیانه کاشت درخت و سایر موارد اشاره نمود.

این مقام مسئول در خاتمه اظهار داشت، امروز یازده آذر به عنوان آغاز کاشت یک میلیارد درخت در سراسر کشور، ۷۶۰۰ اصله از گونه‌های مختلف درختان در تمامی شهرستان های استان کرمانشاه کاشته و همچنین با مشارکت اقشار مختلف، در سطح ۱۴۷ هکتار از عرصه‌های طبیعی نیز بذر کاری با گونه های بومی انجام گردید.

سوالی دارید؟