شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۸/۲۴

برگزاری جشن نودانشجویان سال تحصیلی ۱۴۰۲ دانشگاه

 

صبح روز دوشنبه ۲۰ آبان به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی، جشن نو دانشجویان سال تحصیلی ۱۴۰۲ با هدف آشنایی با قوانین آموزشی و دانشجویی در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این آئین که با حضور دانشجویان، مسئولین و کارکنان برگزار شد، دکتر علیرضا دودمان تیپی، خطاب به نو دانشجویان گفت: شما عزیزان در حساس ترین برهه از زندگی خود هستید که وظیفه دارید، خودتان و کشورتان را سعادتمند کنید.

 

ریاست دانشگاه در ادامه به دانشگاه صنعتی کرمانشاه اشاره نمود و بیان داشت: این دانشگاه دانشگاهی جوان و پیشرو می باشد که در کنار مزایا فراوان، کاستی هایی نیز دارد که امید می رود در آینده نزدیک همه این کاستی ها مرتفع شود.

 

ایشان در ادامه گفت: این دانشگاه از لحاظ امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی به جرات می توان گفت یکی از قطب های علمی، آموزشی و پژوهشی بزرگ غرب کشور است که به سرعت در حال پیشرفت و ترقی می باشد.

 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به اساتید جوان و نخبه این دانشگاه اشاره نمود و در ادامه تصریح کرد: تعداد اساتید یک درصد و دو درصد برتردنیا در این دانشگاه نسبت به برخی از دانشگاه های بزرگ کشور بیشتر می باشد و این فرصتی برای دانشجویان می باشد که کارهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خوبی را با این عزیزان انجام بدهند.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محرابی مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه خطاب به دانشجویان از آنها خواست در کنار فعالیت های علمی خود از فعالیت های جسمی و روحی غافل نشوند تا در کنار تحصیل از یک روحیه خوب و با نشاط برخوردار باشند.

 

ایشان با معرفی کانون های دینی و فرهنگی دانشگاه از دانشجویان خواست که با عضویت در این کانون ها در فعالیت ها و اقدامات آن شرکت نمایند.

 

در حاشیه این نشست دکتر سهراب فتحی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه ضمن تبریک به نو دانشجویان، با ارائه گزارشی به بیان نکاتی در خصوص آئین نامه های آموزشی و پژوهشی، معرفی اساتید یک درصد و دو درصد برتر دنیا، آئین نامه های حذف دروس، تعداد رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل، تعداد اعضای هیأت علمی و حق التدریس، اطلاعات مربوط به امتحانات و ثبت نمره و سایر موارد پرداخت.

 

در حاشیه این مراسم دبیران انجمن ها و کانون های دانشگاه نیز به معرفی کانون خود و اقدامات آن پرداختند و به نحوه عضو شدن دانشجویان نیز اشاره شد.

 

گفتنی است از دیگر بخش های این برنامه می توان به اجرای موسیقی و مسابقه اشاره نمود.

 

سوالی دارید؟