پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۸/۱۶

جایگاه شایسته دانشگاه صنعتی کرمانشاه در رتبه بندی بین المللی موضوعی شانگهای 2023

 

طبق نتایج منتشر شده توسط نظام رتبه بندی بین المللی موضوعی شانگهای، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانسته است در رشته موضوعی علوم و مهندسی انرژی با کسب رتبه 300-201 جهان هم رتبه با دانشگاه صنعتی شریف و تربیت مدرس قرار گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به نقل از مدیریت امور پژوهشی و فناوری، نظام رتبه بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه ­بندی­ های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می شود. این رتبه ­بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشور چین برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد؛ همچنین از سال ۲۰17 رتبه ­بندی جهانی موضوعات دانشگاهی  (GRAS)نیز توسط این نظام رتبه بندی منتشر می شود. در سال ۲۰۲۳ اسامی بیش از 19۰۰ دانشگاه از بین 5۰۰۰ دانشگاه مورد بررسی از 104 کشور جهان در 55 رشته در قالب 5 حوزه کلی شامل: حوزه مهندسی (۲۳رشته)، حوزه علوم طبیعی (۸ رشته)، حوزه علوم زیستی (۴رشته)، حوزه علوم پزشکی (۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی (1۴رشته) در فهرست نهایی این رتبه بندی قرار گرفتند.

 

گفتنی است؛ تعداد ۴۲ دانشگاه در 166 رشته موضوعی از جمهوری اسلامی ایران در این رتبه­ بندی حضور دارند این در حالی است که در رتبه بندی سال گذشته تعداد ۳۴ دانشگاه موفق به کسب رتبه شده بودند. در این بین، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانسته است به جایگاه بسیار ارزشمندی دست یافته و در رشته موضوعی علوم و مهندسی انرژی با کسب رتبه 300-201 جهان هم رتبه با دانشگاه صنعتی شریف و تربیت مدرس قرار گیرد.

 

سوالی دارید؟