پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۸/۰۸

بازدید جمعی از اعضای فرهیخته هیأت علمی دانشگاه از شرکت جهان فولاد استان

به همت و مدیریت دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه، جمعی از اعضای هیأت علمی گروه مکانیک، از شرکت جهان فولاد استان با هدف آشنایی و کسب اطلاعات از فرآیند تولید فولاد و تجهیزات و ماشین‌آلات آن بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ دکتر شعیب خانمحمدی، رئیس دفتر ارتباط با صنعت و جامعه، در گفتگوی خبری خود با خبرنگار واحد روابط عمومی گفت: بازدید از شرکت جهان فولاد به عنوان یک کارخانه بزرگ در کشور یک تجربه جالب و آموزنده بود که توسط اعضای هیأت علمی گروه مکانیک انجام شد. این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در غرب کشور و همچنین اولین تولید کننده تیره آهن فوق سبک صادراتی در کشور است که دارای کارخانه‌هایی در شهرستان‌های کرمانشاه می باشد.

 

ایشان بیان کرد: شرکت فولاد استان کرمانشاه دارای یک کارخانه فولادسازی مدرن است که از تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته استفاده می‌کند. این شرکت به محیط زیست متعهد می باشد و اقداماتی را برای کاهش آلودگی از جمله؛ استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات دوستدار محیط زیست و استفاده از فناوری‌های جدید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام می دهد.

 

دکتر خانمحمدی خاطر نشان ساخت: در ابتدا این بازدید جمع از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک با همراهی یکی از مهندسین شرکت به تور کارخانه رفتند و از بخش‌های مختلف کارخانه، از جمله؛ بخش‌های ذوب، ریخته‌گری، نورد و بسته‌بندی دیدن نمودند و در انتها مقرر شد؛ تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و این شرکت در آینده نزدیک منعقد شود که از این طریق هر دو سازمان بتوانند نقش به سزایی در ارتقاء صنعت استان داشته باشند.

 

ایشان همچنین یادآور شد: در کنار این بازدید سعی شد با کارگران شرکت نیز مصاحبه کوتاهی انجام شود که از این طریق اعضا بتوان با چالش های پیش رو بیشتر آشنا شوند.

سوالی دارید؟