سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۳/۲۰

بازدید جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی شیمی گرایش محیط زیست از ایستگاه پایش کیفی آلودگی هوا استان کرمانشاه

با مدیریت انجمن علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه، مورخ 10 خردادماه 1402، جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی شیمی گرایش محیط زیست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف آشنایی با درس مهندسی کنترل آلودگی هوا از ایستگاه پایش کیفی آلودگی هوا (زیبا پارک) اداره محیط زیست استان کرمانشاه بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این بازدید یک روزه که به سرپرستی دکتر والهء شیدا، دانشیار گروه مهندسی شیمی دانشگاه برگزار شد، در ابتدا کارشناس محیط زیست این اداره، مهندس هاشمی، تاریخچه ای از علت وجود آلاینده هایی نظیر گرد وغبارهای محلی و انواع دیگر آلاینده ها، اهمیت حذف و کنترل این آلاینده ها و تعریف شاخص های پایش آن از قدیم تا به امروز بیان نمود و در ادامه تصریح کرد که استان کرمانشاه دارای ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای فعال است که از این تعداد، چهار ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شهر کرمانشاه و پنج ایستگاه نیز در شهرستان های اطراف آن می باشد که به صورت آنلاین آلودگی هوا را اندازه‌گیری کرده و داده‌ها برای تجزیه و تحلیل و سنجش آلودگی هوای شهرهای مختلف استان به اداره‌کل محیط زیست ارسال می‌شود.

 

وی همچنین افزود: پایش ها به سه صورت در ایستگاه پایش و یا در محل انتشار و یا به صورت آنلاین انجام می شود و عامل ایجاد گرد وغبارهای محلی را وجود مثلث سوریه، اردن و دریای مدیترانه به دلیل وجود اختلاف دما در سطح دریا عنوان کرد. همچنین یادآور شد که در استان کرمانشاه به استثنای گردوغبار های ورودی هوا از نظر سایر آلاینده های هوا مشکلی وجود ندارد.

 

مهندس هاشمی در پایان با آرزوی موفقیت برای قشر دانشگاهی، با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست رسالتی است بر عهده همگان، از دانشجویان فعال در حوزه حفظ محیط زیست درخواست کرد که نسبت به رسالت خود در خصوص اهمیت این موضوع دغدغه ی بیشتری داشته باشند.

 

سوالی دارید؟