سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۱۰/۰۷

برگزیده شدن غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه هفته پژوهش

 

امسال نیز همچون سال های قبل، طی تلاش مستمر حوزه های پژوهش و فناوری، ارتباط با صنعت و کتابخانه مرکزی دانشگاه، غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان کرمانشاه به عنوان غرفه برتر انتخاب شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به مناسبت هفته پژوهش امسال غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه متفاوت تر از سال های قبل دستاوردهای خود را در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان کرمانشاه در معرض بازدید عموم علاقه مندان قرار داد که با تلاش مستمر مسئولین و کارشناسان امور پژوهشی و فناوری، دفتر ارتباط با صنعت و کتابخانه مرکزی دانشگاه در چند حوزه برگزیده و با حضور معاونین استاندار و رئیس پارک علم و فناوری مورد تقدیر قرار گرفت.

 

دکتر رضا همتی مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در این راستا عنوان کرد: امسال بر آن شدیم که غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ظاهری متفاوت تر از دیگر غرفه ها در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان حضور پیدا کند.

 

این مقام مسئول همچنین گفت: تلاش ما بر آن بود که همچون سال های گذشته به عنوان غرفه برتر انتخاب شویم که خوشبختانه به یمن تلاش مستمر کارشناسانی که متولی این امر بودند، توانستیم همچون سال های قبل به عنوان غرفه برتر انتخاب شویم.

 

دکتر همتی همچنین در ادامه در خصوص محصولات و دستاوردهای غرفه دانشگاه خاطر نشان ساخت: دستاورد های پژوهشی و خلاقانه اعضای هیأت علمی و دانشجویان فرهیخته دانشگاه در معرض بازدید عموم قرار گرفت که طی مستندات تصویری و بازدید مسئولین اجرای نمایشگاه، دستاوردها و محصولات غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه یکی از پربازدیدترین های این نمایشگاه بودند.

 

مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در پایان یادآور شد: در حوزه غرفه ها؛ غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان غرفه برتر استان انتخاب و در حوزه فناوری و محصولات؛ واحد فناور و محصول فناورانه دکتر محمود حشمتی به عنوان طرح و واحد فناور برتر استان انتخاب گردید، همچنین در حوزه مدیریت غرفه ها و فعالیت در نمایشگاه؛ مهندس شهلا یوسفیان به عنوان مدیر فعال و منظم غرفه انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

 

بنابراین گزارش، تمامی کارگاه های نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان کرمانشاه توسط دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه برگزار شد و همچنین برای اولین بار در این نمایشگاه کتاب های تألیف شده اساتید دانشگاه صنعتی کرمانشاه توسط غرفه کتابخانه مرکزی دانشگاه مورد بازدید عموم علاقه مندان قرار گرفت.

 

گفتنی است از جمله دستاوردها و محصولات فناورانه غرفه دانشگاه صنعتی کرمانشاه می توان به پره کامپوزیتی، ربات هوشمند سنگ، کاغذ، قیچی، پرینتر سه بعدی، دستگاه آب شیرین کن خورشیدی، مولد سیگنال بیولوژیک، دستگاه سی ان سی، دستگاه تصفیه کننده آب خاکستری، مبدل های قدرت، دستگاه کاهش و اعتبار پرداخت، پهباد رادارگریز، دستگاه میکرو راکتور، مبدل فوق افزاینده DC-DC، سیستم پردازش ویدئو،  صندلی تنش، قطعات میکرواستریپ، کوره آزمایشگاهی، تجهیزات مونیتور، ساخت تله های ترمودینامیکی، پریز چرخان، اتانول زیستی، دوربین های با کیفیت جهت کاربری صنعتی، دستگاه فشرده ساز ویدئو سخت افزار و سایر موارد اشاره نمود.

 

جهت مشاهده گزارش تصویری از نمایشگاه کلیک نمایید

سوالی دارید؟