دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۴/۲۷

برگزاری جشن عید سعید غدیر خم در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

 همزمان با فرارسیدن دهه امامت و ولایت، جشن عید سعید غدیرخم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیرخم و همزمان با دهه امامت و ولایت، مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی روز یکشنبه ۲۶ تیرماه با حضور فرهیختگان دانشگاه و خانواده های گرامیشان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد. 


بنابراین گزارش، در ابتدایی این مراسم، دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه، ضمن تبریک عید غدیر خم، در ابتدا با اشاره به روایاتی که از امیرالمومنین (ع) در خصوص اوصاف شایسته و مردانه ایشان نقل شده، به توصیف اخلاق، منش و بزرگ مردی آن حضرت در ایثار جان و مال، جهاد و شجاعت، خلق نیکو، برخورد ایشان با مردم، معاشرت با یاران و خانواده و... پرداخت. 


در ادامه حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده، به واقعه غدیر خم به عنوان بزرگترین واقعه تاریخی مسلمانان و برترین عید امت اشاره نمود و در خصوص ویژگی ها و نقش این واقعه در زندگی مسلمانان نکاتی بیان نمود.

 

ایشان در ادامه عید غدیر خم را اتمام حجت خداوند با مسلمانان دانست و خاطر نشان ساخت که عید غدیر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر می‌دهد.


حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در ادامه به خصوصات بارز امیرالمومنین (ع) اشاره نمود و یادآور شد: در تعیین مسیر آینده اسلام جز امیرالمومنین(ع) هیچ کسی شایستگی جانشینی پیامبر (ص) را نداشت. 


گفتنی است ادامه این مراسم با شعر خوانی آیینی استاد منوچهر پروینی و اجرای موسیقی همراه بود و در پایان با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه از منوچهر پروینی، شاعر برجسته شعر آیینی استان و علی خسروداد حافظ قرآن کریم با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

سوالی دارید؟