دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۳/۳۰

بازدید مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

دکتر جمشید اسماعیلی، مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه تیم کارشناسان همراه، روز یکشنبه مورخ ۲۹ خردادماه با حضور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه از پروژه های مدیریت سبز و سازه های عمرانی در دست احداث این دانشگاه بازدید کردند. 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این بازدید یک روزه، دکتر علیرضا دودمان تیپی ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی، در ابتدا خاطر نشان ساخت: بدون شک در شهرهای چون کرمانشاه بنابر موقعیت جغرافیایی زیر ساخت های خوبی در زمینه های کشاورزی، صنایع، صنعت، فرهنگ، گردشگری، معدن و سایر موارد وجود دارد که توجه به آن ها یقینا نتایج خوبی را در پی خواهد داشت. 


ریاست دانشگاه عنوان کرد: استان کرمانشاه بنا بر شرایط جنگی که پشت سر گذاشته است، همچون دیگر شهرهای مشابه، نیاز به توجه بیشتری دارد. 


ایشان همچنین اظهار امیدواری نمود با توجه به خصیصه های بارز و انقلابی مسئولین دولت در آینده نزدیک شاهد مرتفع شدن این دغدغه ها و عدالت و برابری بیشتر در زمینه ساخت و ساز دانشگاه ها باشیم. 


دکتر دودمان تیپی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر اینکه هر ملتی مولفه های هویتی خاص خود را دارد، تاکید کرد: در معماری نیز باید هویت سازی کرد و مولفه های فرهنگی، سنتی و علمی را اساس کار قرار داد. 


ایشان در تکمیل سخنان خود به سازه های دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یک سازه علمی و صنعتی اشاره نمود. 


ریاست دانشگاه به خوابگاه های دانشجویی به عنوان یکی از ارکان مهم دانشگاه اشاره نمود و تصریح کرد: زیبنده هیچ دانشگاهی نمی باشد که با وجود اعضای فرهیخته خود فاقد مسجد و خوابگاه باشد، به همین خاطر از مسئولین اجرایی این انتظار می رود که یاری رسان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ساخت خوابگاه و مسجد آن باشند. 


ریاست دانشگاه در پایان در خصوص سازهای در دست احداث و پروژهای مدیریت سبز دانشگاه و همچنین تخصیص بودجه کافی برای اتمام آن ها نکاتی را بیان نمود و خاطر نشان کرد: برای مرتفع کردن این مشکلات نیاز به همکاری تمام سازمان های مسئول می باشیم. 


در ادامه دکتر جمشید اسماعیلی، مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، ضمن ابراز خرسندی از مطالبه گری و احساس مسئولیت رئیس دانشگاه، تمامی دغدغه و مشکلات موجود را بی شک قابل رفع دانست و با تاکید بر اینکه برای ترییت دانش آموختگان ابتدا به فضا و سازه عمرانی نیاز می‌باشد، ساخت هرگونه فضای عمرانی در این دانشگاه را برای ارتقاء آن مهم برشمرد. 


دکتر اسماعیلی همچنین تاکید کرد: همه ما در قبال نظام و همچنین وظایفی که بر عهده ما می باشد؛ مسئول هستیم و باید نسبت به آن ادای دین کنیم؛ تمامی مسئولین بی شک خدمتگزاران این انقلاب و کشور اسلامی هستند و در قبال مسئولیت و بودجه بیت المال مسئول می‌باشند. 


 دکتر اسماعیلی در ادامه وجود مسئولین انقلابی در وزارتخانه را نقطه عطفی در حل مشکلات و دغدغه ها دانست. 


مدیر نظارت بر طرح های عمرانی وزارت عتف با بیان اینکه حق دانشگاه ها می باشد که مشکلات و دغدغه های خود را بدون واسطه و چشم داشت به سازمان ارجاع بدهند. تصریح نمود: دانشگاه ها باید تصمیم ساز خوبی باشند و برای مرتفع کردن هر مشکلی و همچنین تخصیص بودجه باید از مسیر و راه آن اقدام نمایند. ایشان همچنین با مهم برشمردن طرح ها و سازه های عمرانی در هر دانشگاهی، عنوان کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی با توجه به رسالت آنها باید در مسیر عمرانی خود فعال باشند؛ چرا که هر مرکز علمی با فضا و سازه است که می تواند به حیات خود ادامه بدهد. 


در حاشیه این نشست تیم کارشناسان حوزه مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی وزارت عتف به ارائه توضیحاتی در خصوص قوانین و مقررات عمرانی، تخصص بودجه در سال آتی و دیگر آئین نامه ها و مصوبات طرح های عمرانی پرداختند. 


گفتنی است در پایان دکتر جمشید اسماعیلی به همراه کارشناسان خود و همچنین ریاست و دیگر مسئولین دانشگاه از سازهای عمرانی و پروژه های مدیریت سبز دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کرد و از نزدیک شاهد میزان پیشرفت این سازه ها بود.  


 و در ادامه نیز مقرر گردید؛ گزارشی از میزان پیشرفت و درخواست تخصیص بودجه کافی برای ادامه ساخت و ساز پروژه های دانشگاه به حوزه مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شود.

 

📷جهت مشاهده گزارش تصویری این بازدید کلیک نمایید

سوالی دارید؟