شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۲/۲۶

نشست خبری اصحاب رسانه و خبرنگاران خبرگزاری های استان با مسئولین دانشگاه


به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، نشست خبری با حضور خبرنگاران خبرگزاری های استان و جمعی از مسئولین دانشگاه با هدف تشریح عملکرد و تبیین چشم اندازه های این دانشگاه در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در ابتدای این نشست که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه، ضمن خوشامدگویی، همکاری خبرنگاران با دانشگاه ها را نقطه قوتی در رسیدن به آنچه جامعه هدف علمی و آموزشی می باشد، ارزیابی نمود و حمایت این عزیزان را کمکی در تحقق آرمان های آموزش عالی دانست. 


در ادامه ایشان با اشاره به گام دوم انقلاب، خاطر نشان ساخت: رشد آموزش عالی از لحاظ کمی و کیفی در چند سال اخیر بی سابقه بوده است به گونه ای که امروزه باید از این موضوع به دنبال فرصت سازی باشیم.


دکتر دودمان تیپی با اشاره به فرمایش رهبر عظیم شان انقلاب که فرمودند: امروزه پیش از پیش نیاز می باشد به کشور های هم زبان و هم فرهنگ خود نزدیک شد؛ همراهی و ارتباط با همسایگان را مهم برشمرد و تصریح کرد: بدون شک کشورهای همسایه و هم فرهنگ می توانند از ظرفیت آموزشی و پژوهشی ما استفاده کنند. 


رئیس دانشگاه از تفاهم نامه های تبادل استاد و دانشجو با کشور های همسایه نیز سخن گفت و این امر را پیام آور فرهنگ و تمدن ایران اسلامی قلمداد نمود.


دکتر دودمان تیپی با تاکید بر شعار رهبری در سال جدید، بیان کرد: همه ما وظیفه داریم در راستایی ایجاد دانش بنیان و اشتغال آفرینی بیش از بیش از ظرفیت و پتانسیل ها استفاده نماییم. ایشان در تکمیل سخنان خود به ظرفیت ها و پتانسیل های استان اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: پتروشیمی، نفت، کشاورزی مکانیزه، صنایع دستی و سایر موارد از جمله ظرفیت های قابل توجه استان ما است که نگاه دانشگاه ها می تواند به سوی این صنایع باشد و با تقویت زیر بنای آن زمینه را برای اشتغال آفرینی و ایجاد مراکز دانش بنیان در استان هموار کند. 

 

ریاست دانشگاه در ادامه گفتگوی خبری خود با خبرنگاران استان به نبود خوابگاه به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های دانشگاه اشاره نمود و با تاکید بر اینکه در حال حاضر دانشجویان از خوابگاه خود گردان استفاده می کنند یادآور شد در سالهای آتی به کمک مسئولین کشوری و وزارت عتف شاهد ساخت چند بلوک خوابگاه در دانشگاه خواهیم بود.


دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پایان با بیان اینکه بدون شک هر دانشگاهی در کنار پیشرفت و افتخار آفرینی خود کاستی هایی را نیز دارد، تاکید کرد: وجود این کاستی ها به هیچ عنوان مانعی برای پیشرفت دوچندان دانشگاه نیست و مسئولین دانشگاه را در مسیر اعتلای جامعه هدف و همچنین جامعه علمی و آموزشی ناامید نخواهد کرد. 


در ادامه دکتر محمود حشمتی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، با تشریح نکات آموزشی و پژوهشی دانشگاه از جمله فضای آموزشی، آزمایشگاها، کارگاه ها، کتابخانه، اختراع و تعداد اختراعات تجاری شده، تعداد دانشجویان، دانش آموختگان و رشته های آموزشی، تعداد دانشجویان استعداد درخشان، سرانه چاپ مقاله، فرصت مطالعاتی، جایگاه دانشگاه در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، افتخارات کسب شده، تعداد اعضای هیأت علمی یک درصد و دو درصد برتر دنیای دانشگاه، فعالیت مرکز رشد، طرح های پژوهشی تقاضا محور و سایر موارد آموزشی، تصریح نمود: یکی از سیاست ها و چشم انداز های دانشگاه نیل به سویی بین المللی شدن می باشد که در این راستا امور بین الملل دانشگاه اقدامات و تفاهم نامه های خوبی را با کشورهای همسایه انجام داده که امید می رود در آینده شاهد دانشگاهی بزرگ و بین الملل در استان باشیم.


ایشان یکی دیگر از اهداف آموزش دانشگاه را پذیرش رشته های آموزشی مطابق با شناخت نیازهای جامعه هدف عنوان نمود و به جذب چند رشته کارآمد و تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی جدید دانشگاه اشاره نمود. 


معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در پایان آماری را در خصوص تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه عنوان نمود. 


در ادامه دکتر مهدی خزایی، مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه نیز بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مسیر بین المللی شدن بنا بر منطقه جغرافیایی خود باید با کشورهایی ارتباط برقرار کند که در حال حاضر به ظرفیت های آموزشی ما نیاز دارند. 


ایشان همچنین اضافه کرد در این مسیر بدون شک به همراهی دوچندان اصحاب رسانه و خبرنگاران استان نیاز می باشد. خبرنگاران می توانند از طریق پایگاه خبری خود، عموم افراد را با دانشگاه لینک کنند که از این طریق به ارتقاء بین الملل شدن دانشگاه کمک می شود. 

 

گفتنی است پایان این نشست خبری با پرسش و پاسخ اعضا همراه بود.

سوالی دارید؟