یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۲/۱۲

ویژه برنامه بزرگداشت روز معلم در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

به مناسبت فرارسیدن روز معلم، روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ویژه برنامه بزرگداشتی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در ابتدای این مراسم که با حضور اعضای هیأت علمی و اساتید حق التدریس دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه، ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت این روز، با اشاره به سوره القلم که در آن به جایگاه رفیع علم و استاد اشاره شده است به تشریح تحصیل و جایگاه علم از منظر دین اسلام و ائمه پرداخت. 


ایشان در ادامه با بیان روایات و احادیثی به جایگاه رفیع علم از دیدگاه ائمه و بزرگان دین مبین اسلام اشاره نمود. 


حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در ادامه به ویژگی ها و خصوصیات استاد مطهری (ره) اشاره نمود و ایثار و گذشت را به عنوان بارز ترین این ویژگی ها دانست و تصریح نمود: استاد مطهری هوش و ذکاوت بالایی داشت و در زمانه ای قبل از انقلاب که جوانان را به گمراهی سوق می دادند، ایشان با منش و آثار خود، چراغ روشنی برای هدایت جوانان بودند. 


ایشان در بخشی دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه برخی مکتوبات برای اصلاح امت مفید و برخی مسموم می باشند با اشاره به آثار شاخص استاد مرتضی مطهری (ره)، آثار ایشان را برای جامعه آینده مفید و موثر عنوان نمود و در پایان از اعضا خواست که آثار، فکر، خصوصیات و ویژگی های این استاد گرانقدر را سرلوحه خود قرار بدهند. 


در ادامه دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه، نیز ضمن تبریک عید فطر و گرامیداشت روز معلم، با تاکید بر اینکه بعد از انقلاب کشور ما در بحث آموزش عالی در دنیا پیشرفت چشم گیری داشته است از اساتید خواست با الگو گرفتن از بزرگانی چون استاد مطهری جوانان را به گونه ای تربیت کنند که به کشور خود وفا دار باشند.

 
ایشان با بیان اینکه در حال حاضر در کشور ما میزان اشتغال نسبت به دانش آموختگان بسیار کم می باشد یکی از مهمترین رسالت ها را اشتغال آفرینی عنوان نمود. 


رئیس دانشگاه در پایان بار دیگر روز معلم را به حماسه آفرینان عرصه آموزش عالی تبریک گفت و مسئولین دانشگاه را در این مسیر سرنوشت ساز همراه و همسوی این عزیزان قلمداد نمود.  


گفتنی است پایان این مراسم با شعر خوانی آئینی استاد منوچهر پروین همراه بود.

سوالی دارید؟