یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۲/۱۸

برگزاری اولین نمایشگاه نیازهای فناورانه غرب کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه 

 

اولین نمایشگاه نیازهای فناورانه غرب کشور با هدف رفع نیاز های فناورانه استان به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به همت دفتر ارتباط با صنعت و کار آفرینی دانشگاه، اولین نمایشگاه نیازهای فناورانه غرب کشور در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 

 

بنابراین گزارش، دکتر سجاد رسایی، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه در گفتگوی خبری خود با روابط عمومی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: اولین نمایشگاه نیازهای فناورانه غرب کشور با هدف شناسایی و رفع نیاز های صنعت و صنایع استان در بازه زمانی ۱۴ لغایت ۱۶ اسفند ماه از ساعت ۹ الی ۱۳ با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان در دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 


ایشان همچنین تصریح نمود: در این نمایشگاه، استان های غرب کشور از جمله کرمانشاه، لرستان، کردستان و همدان صنایع، محصولات و دستاوردهای پژوهشی، فناوری، کشاورزی و غیره خود را در معرض بازدید عموم قرار دادند. 


دکتر رسائی در بخش دیگری از گفتگوی خبری خود به دستاوردهای آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز اشاره نمود و گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز در این نمایشگاه با هدف مرتفع کردن نیازهای مهندسی و صنعت استان، بخشی از دستاوردهای صنعتی، پژوهشی و فناوری خود را در معرض بازدید عموم علاقه مندان قرار داد. 


مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه در خاتمه یادآور شد: در این نمایشگاه 31 واحد صنعتی و تعدادی از دانشگاه های استان اطلاعات خود را به اشتراک گذاشتند تا حداکثر بهره وری را از ارتباط باهم ببرند. 


بر اساس این گزارش، دکتر محمود حشمتی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز ضمن ابراز خرسندی از برپایی این نمایشگاه، در این راستا عنوان کرد: یکی از رسالت های علمی این دانشگاه آن است که به کمک ظرفیت و پتانسیل های مهندسی خود در صنعت، به مرتفع کردن نیاز های فناورانه غرب کشور کمک کند. 


ایشان همچنین اضافه کرد: برپایی این نمایشگاه سبب شد که به کمک آن دانشگاه ها و شرکت های صنعتی غرب کشور ضمن ارائه دستاوردهای خود، نیازهای فناوری و صنایع خدماتی و تولیدی غرب کشور را شناسایی و در راستایی مرتفع کردن آن ها همت کنند. 


دکتر محمود حشمتی با مهم برشمردن نمایشگاه های علمی، پژوهشی و فناوری، در پایان از کلیه مسئولین و مدیران اجرایی خواست که یاری رسان مراکز آموزشی و پژوهشی و شرکت های صنعتی استان باشند تا بتوان به کمک ظرفیت و پتانسیل های این مراکز ضمن یاری رساندن به چرخه صنعت در استان، دیگر نیاز های آن را شناسایی و رفع نمود. 


گفتنی است این نمایشگاه مورد استقبال مسئولین و مدیران اجرایی استان و همچنین عموم علاقه مندان به صنعت و فناوری قرارگرفت و ضمن بازدید موثر از غرفه ها، زمینه تعامل و همکاری در آینده در جهت رفع برخی از نیاز های غرب کشور نیز فراهم شد.

 

📽️گزارش تصویری از اولین نمایشگاه نیازهای فناورانه غرب کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سوالی دارید؟