یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۲/۰۹

امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به منظور توسعه و ترویج فرهنگ کار آفرینی و ایجاد اشتغال مولد، تفاهم نامه همکاری در همین راستا بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه منعقد گردید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ روز شنبه ۷ اسفندماه ۱۴۰۰ در نشست مشترک سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و مدیر عامل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کار آفرینی و ایجاد اشتغال مولد در جامعه دانشجویی، میان طرفین به امضا رسید.

 

بنابراین گزارش در این نشست که به همت دفتر ارتباط با صنعت و کار آفرینی دانشگاه برگزار شد، دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با بیان اینکه وظیفه دانشگاه ها صرفاً اشتغال زایی نیست، عنوان کرد: دانشگاه ها می بایست بنابر نیاز جامعه هدف، رشته هایی را تدوین و بر اساس آن دانش آموختگان مجرب و متخصصی را تربیت کند. 


ایشان با اشاره به اینکه شناسایی نیازهای جامعه هدف مهم ترین راه کار اشتغال زایی می باشد، خاطر نشان ساخت: برای مرتفع کردن این شرایط نیاز است به کمک سازمان های دولتی و خصوصی نیاز های اشتغال جامعه را شناسایی و به کمک مهارت تخصصی دانش آموختگان دانشگاه ها به رفع این نیازها پرداخت.

 

دکتر محمود حشمتی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز در این نشست به تشریح ظرفیت و پتانسیل های این دانشگاه پرداخت و عنوان کرد: یکی از مهمترین اولویت ها و سیاست های حوزه آموزشی و پژوهشی دانشگاه این است که بنابر نیاز جامعه، رشته های مهندسی خود را تدوین و جذب دانشجو کند که یقیناً هموار کردن این شرایط باعث می شود نیروی متخصص بنابر نیاز های جامعه وارد باز کار شوند.

 

در ادامه دکتر حسن عزیزی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ابتدا در خصوص دامنه ی فعالیت های سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان توضیحاتی بیان نمود و خاطر نشان ساخت یکی از مهم ترین چشم اندازهای این سازمان ایجاد فرصت شغلی مستقیم در استان می باشد که عقد این تفاهم نامه می تواند اساسی برای یاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در مرتفع کردن این هدف باشد. 


ایشان همچنین به آمار فعالیت های تعاونی استان کرمانشاه در راستای حوزه های کشاورزی، صنعت، خدمات، عمران، اعتبار، معدن، حمل و نقل و در آخر حوزه مسکن اشاره نمود و در این خصوص به تشریح مباحثی پرداخت. 

 

 در ادامه شناسایی نیاز های جامعه هدف، توسعه و ترویج فرهنگ اشتغال و کارآفرینی، شناسایی ایده های کار آفرین و اشتغال زا، شناخت فرصت های شغلی، تشکیل کارگروه های متخصص و همچنین ورود نخبگان و دانش آموختگان متخصص به جامعه اشتغال از مهمترین مباحثی بود که دکتر حسن عزیزی به آن اشاره و به تشریح آن پرداخت. 


در پایان دکتر حسن عزیزی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با توجه به دغدغه همه نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی کشور در خصوص اشتغال زایی جوانان، از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه خواست همچون سال های پیش، یاری رسان این حوزه در راستای تحقق اهداف و نیازهای اساسی استان باشند.


گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه توسط دکتر حسن عزیزی و دکتر علیرضا دودمان تیپی امضا شد.

سوالی دارید؟