یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۱/۱۷

برگزاری نشست کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه­ های رازی و صنعتی کرمانشاه

 

نشست کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه با حضور اعضای وزارتی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به نقل از دبیرخانه هیات امنای دانشگاه؛ بخش دوم اولین نشست کمیسیون دائمی از دوره پنجم هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه با ریاست دکترعلی شمسی پور، مدیرکل حوزه وزارتی و همچنین حضور دکترسعید رضایی، معاون مرکز هیأت های امناء و هیأت های ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکترعلیرضا دودمان تیپی و دکتر محمدنبی احمدی سرپرست دو دانشگاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی، صبح روز شنبه 16 بهمن ماه 1400 در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به صورت حضوری و مجازی برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست، دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوشامدگویی و تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر، ابتدا به تبیین خلاصه ای از وضعیت این دانشگاه در حوزه های مختلف پرداخت.

 

ایشان در ادامه با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های خوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه، رشد این دانشگاه را نسبت به دیگر دانشگاه های کشور بسیار رضایت بخش عنوان نمود و تصریح کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با توجه به اقدامات آموزشی، علمی و پژوهشی خود ثابت کرده است که پتانسیل یک دانشگاه بزرگ را دارد.

 

دکتر دودمان تیپی در ادامه دانشگاه صنعتی کرمانشاه را موتور محرکه صنعت در غرب کشور قلمداد نمود و با تاکید بر اینکه این دانشگاه برای ارتقای صنعت در کشور و همچنین خارج از آن، پتانسیل های کافی را دارد از مسئولین وزارتی خواست که یاری رسان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تحقق اهداف کلان علمی و آموزشی آن باشند.

 

ایشان در پایان خطاب به مسئولین وزارتی، خاطر نشان ساخت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای رسیدن به اهداف و چشم اندازهای تعالی خود بدون شک نیاز دارد به کمک مسئولین وزارتی فضا و منابع انسانی خود را ارتقاء دهد.

 

در ادامه نیز دکتر مجید محدثی، معاون اداری و مالی دانشگاه، ضمن اشاره به پتانسیل های خوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه، بیان کرد: این دانشگاه توانسته است با توجه به شرایط کنونی و جوان بودن خود، جایگاه خود را به عنوان یک دانشگاه فعال و پیشرو در علم و صنعت تثبیت کند و به کمک حمایت های مسئولین وزارتی و تلاش بی وقفه مسئولین و اعضای خود به دانشگاهی خود کفاء با ظرفیت و پتانسیل های خوب آموزشی، علمی و پژوهشی تبدیل شود.

 

معاون اداری و مالی دانشگاه با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی های بارزی که وزیر محترم علوم نیز در خصوص دانشگاه ها به آن اشاره می نماید، کیفیت گرای می باشد از مسئولین وزارتی خواست که به دانشگاه های جوان و جویای علم، همچون دانشگاه صنعتی کرمانشاه بیشتر توجه شود.

 

معاون اداری و مالی دانشگاه در پایان به تشریح دستور کارهای این نشست که شامل 25 موضوع در دو بخش راهبردی و امور جاری دانشگاه های عضو هیات امنا بود، پرداخت.

 

بر مبنای این گزارش از این تعداد  20 مورد عیناً و یا با اصلاحات مصوب گردید. پیش از این نیز در بخش نخست این نشست که در تاریخ 1400/11/11 در دانشگاه رازی برگزار شده بود، 10 دستورکار مصوب شده بود.

 

گفتنی است؛ مصوبات این جلسه جهت بررسی و تصویب نهایی در دستورکار اولین نشست از دوره جدید هیأت امنای دانشگاه های رازی و صنعتی کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

 

سوالی دارید؟