پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۸/۲۱

برگزاری مراسم سخنرانی با عنوان« فوتونیک و مدارات مجتمع نوری» در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به همت گروه فیزیک مهندسی دانشگاه روز دوشنبه 20 آبان ماه ۹۸، مراسم سخنرانی با عنوان « فوتونیک و مدارات مجتمع نوری» با حضور اعضای هیأت علمی و دانشجویان گروه فیزیک مهندسی دانشگاه با سخنرانی دکتر محمد حسین تیمور پور در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش، در ابتدای این مراسم دکترمرادی مدیر گروه فیزیک مهندسی دانشگاه، ضمن خیر مقدم به علاقمندان و دانشجویان فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین معرفی دانشگاه و گروه فیزیک مهندسی، به بیان تاریخچه مختصری از تحصیلات و سوابق علمی دکتر تیمور پور پرداخت.

 

در ادامه این سخنرانی دکتر تیمور پور ضمن ارائه تاریخچه ای از علم اپتیک از پیدایش تا قرن اخیر، توضیحاتی را در خصوص اختراع لیزر، تحولاتی که متعاقب آن در صنعت و تکنولوژی مرتبط با علم نور شناسی به وقوع پیوست و همچنین توضیحاتی در راستای آخرین پروژه های علمی انجام شده توسط ایشان در مقاطع دکتری و پسا دکتری ارائه داد.

 

در ادامه نیز مباحثی همچون مدارهای مجتمع نوری, لیزرهای نیمه هادی و مدولاتورهای پر سرعت نوری برای کاربرد در مخابرات نوری مورد بررسی قرار گرفت.

 

سوالی دارید؟