جمعه ۰۵ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۸/۱۵

برگزاری اولین جلسه کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه 14 آبان ماه 98، با مدیریت دکتر فرزاد امیری مدیر گروه آموزشی مهندسی صنایع این دانشگاه اولین جلسه کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان، با حضور مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مسئولین سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه و جمعی از اساتید، پژوهشگران و صاحب نظران عضو کارگروه در محل سالن جسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش، در ابتدا دکتر امیری، عضو هیأت علمی دانشگاه، ضمن خیرمقدم به حضار به بیان مطالبی در خصوص معرفی کارگروه و اهداف آن پرداخت و عنوان نمود که تشکیل این کارگروه با محوریت اقتصاد و زیربنایی به عنوان یکی از اولویت های اصلی در راستای رونق کسب و کار و توسعه اقتصادی استان می باشد.

 

 ایشان دیدگاه مدیریت دانشگاه را نیز در این خصوص مثبت ارزیابی نموده و معتقد بود با همکاری و همفکری دانشگاه و مجموعه بسیج استان می توان اقدامات ارزشمندی در حوزه اقتصاد استان به انجام رساند.

 

دکتر امیری تشکیل این کارگروه و برگزاری جلساتی اینچنینی را فرصتی مغتنم برای احصاء مسائل و مشکلات استان و همفکری و هم اندیشی در زمینه ارائه برنامه و راه حل های کاربردی دانسته و اظهار امیدواری نمود که بتوان در عمل نیز با همت دانشگاهیان، صاحب نظران و کمک و حمایت مجمع بسیج استان و سپاه نبی اکرم (ص) شاهد موفقیت های چشم گیری باشیم.

 

در ادامه دکتر بنی اردلانی معاونت آمورشی و پژوهشی دانشگاه با تاکید بر مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود در جامعه، رسالت اصلی دانشگاه و دانشگاهیان را تلاش در جهت شناسایی و رفع چالش های پیش رو و توسعه ی همه جانبه استان دانست. 

 

حجت الاسلام و المسلمین محبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اقتصاد زیربنایی را معادل اقتصاد مقاومتی دانستند که به فرموده مقام معظم رهبری امروز مشکلات و گره‌های اقتصادی، مسئله اول کشور است که باید حل شوند و حل آن ها در گرو اجرای صحیح و دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

 

در ادامه دکتر نادری  رئیس دفتر ریاست دانشگاه نیز یکی از اصلی ترین دغدغه های کشور  به خصوص استان کرمانشاه را در حوزه اقتصاد، اشتغال، کسب و کار و رونق اقتصادی برشمرد و خاطرنشان کرد در حال حاضر تلاش در جهت سالم سازی اقتصاد، از اهم اقداماتی است که مستلزم هفکری، انسجام سازمانی و همکاری تمامی افراد و نهادهای دست اندرکار در این حوزه می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه؛ سرهنگ محمدی مسئول مرکز راهبردی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در استان نیز پس از بیان توضیحات اجمالی در خصوص اهداف و رسالت مجمع عالی بسیج استان، نیاز اصلی امروز کشور را جنگ و مبارزه با فقر و محرومیت عنوان نمود.

 

 بر این اساس ایشان بیان کرد: می توان با پشتوانه دانشگاه و ظرفیت علمی آن و پشتیبانی مردم، فقر و محرومیت را در جامعه ریشه کن کرد.

 

سرهنگ محمدی در ادامه هدف از تشکیل کارگروه های مختلف همچون کارگروه اقتصاد و زیربنایی، کارگروه فرهنگی و اجتماعی، کارگروه سیاست داخلی و خارجی، کارگروه حقوقی، امنیتی و قضایی و کارگروه رسانه و فضای مجازی که هریک در ذیل خود دارای میزهای موضوعی و تخصصی متعددی می باشند را رصد و برآورد وضعیت حوزه های تخصصی گروه، احصای مسائل و مشکلات پیش رو و تعیین مسائل اولویت دار و در نهایت اقدام جهت اجرایی شدن راه حل ها و خروجی های پروژه، عنوان نمود. 

 

ایشان در خاتمه سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری مجمع عالی بسیج استان در نیمه آذر ماه و مجمع عالی کشوری در اویل دی ماه سال جاری، خواستار تسریع تشکیل میزهای تخصصی و تنظیم و تعریف پروژهای مطالعاتی و پژوهشی جهت ارائه به صحن اجلاس عمومی مجمع بودند.

 

در ادامه حضار ضمن بیان نقطه نظر و  پیشنهادات خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

در پایان جلسه مقرر گردید هر یک از اعضا پس از تعیین نمودن میزهای تخصصی و موضوعی مرتبط با حوزه کاری و علاقه خویش، در جلسات آتی به طرح مسئله و موضوع، عناوین و پروژه های پیشنهادی منطبق با نیازهای حقیقی و اساسی استان بپردازند.

 

سوالی دارید؟