یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۴/۲۹

برگزاری نشست مشترک آغاز همکاری ها و شروع تعاملات با حضور صاحبان صنایع استان، ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز شنبه 29 تیرماه 1398 در راستای گسترش ارتباطات و تعاملات بین صنعت و دانشگاه، نشست مشترکی با حضور ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین ریاست و دیگر مسئولین خانه صنعت، معدن و تجارت استان در محل سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن خوش آمدگویی و تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر رونق تولیدات کشور و همچنین اشاره به شرایط کنونی اقتصاد جامعه به لحاظ تحریمات، بیان کرد: امروزه جامعه نیاز به سربازانی فرهیخته و عالم دارد که بتواند چرخه روبه رشد اقتصاد را با توجه به شرایط فعلی کشور به دست بگیرد.

 

ایشان همچنین بیان نمود: بدون شک تربیت علمی این افراد بدست مراکز آموزشی است و تبدیل این تربیت علمی به مهارت نیز به عهده ی صنعت می باشد.

 

ریاست دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به دورنمای دانشگاه صنعتی کرمانشاه به سوی بین المللی شدن و همچنین همتراز گشتن با دانشگاه های بزرگ کشور، عنوان کرد: این دانشگاه با توجه به سن و سال جوان خود، توانسته در زمینه های آموزشی و پژوهشی رشد چشم گیری نماید و همچنین در زمینه بین المللی شدن نیز در حال حاضر با عقد تفاهم نامه ای با دانشگاه های بزرگ اقلیم کردستان و برخی دانشگاه های ترکیه همکاری می نماید.

 

ایشان در ادامه ضمن اشاره به کسب جایگاه یک درصد برتر دانشمندان جهان توسط یکی از اساتید نخبه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ابراز کرد: وجود اساتید جوان و صاحب نام در این دانشگاه بدون شک نه تنها باعث پیشبرد اهداف والای دانشگاه می شود بلکه به کمک آن ها فرهیختگانی تربیت می شوند که علم کافی برای تعالی صنعت کشور در سطح کلان را به همراه دارند.

 

دکتر اختری در ادامه اظهار امیدواری نمود که ارتباط و تعامل دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مراکز صنعتی استان می توان  برای دانشگاه های غرب کشور نیز الگوی بسیار مناسبی باشد.

 

ایشان در خاتمه سخنان خود یادآور شد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه قصد دارد فضایی را در داخل دانشگاه به عنوان محل ارتباط با مراکز صنعتی استان اختصاص دهد که به صورت مستمر این ارتباط و تعامل همچنان به حرکت خود ادامه دهد.

 

 در ادامه این نشست مهندس شکری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان ضمن اظهارخرسندی از استقبال و همت دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یک مرکز آموزشی در برقراری ارتباط  با مراکز صنعتی استان، عنوان کرد: همانطور که می دانید مراکز صنعتی از دو بخش تجهیزات و نیروی  انسانی کارآمد تشیکل شده است که بدون شک این دانشگاه ها هستند که می توانند با تربیت نیروی انسانی موثر به بقای مراکز صنعتی کمک نمایند.

 

ایشان در ادامه بیان کرد: بنابر شرایط کنونی باید کلیه مراکز اعم از صنعتی و آموزشی زنجیروار گرد هم آیند و با کمک هم به شرایط کنونی اقتصاد کشور کمک نمایند.

 

مهندس شکری در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمود که  تداوم جلسات و بازدید های این چنینی بدون شک به شناسایی پتانسیل ها، مشکلات و معظلات دو مجموعه کمک شایانی خواهد نمود.

 

 به گزارش روابط عمومی این دانشگاه؛ در ادامه این نشست، مسئولین و صنعت گران استان به معرفی خود و بیان زمینه های بیشتر همکاری با مراکز آموزشی پرداختند.

 

گفتنی است؛ در پایان ریاست و مسئولین خانه صنعت، معدن و تجارت و انجمن کارفرمایان صنعت گران استان با همراهی ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه از ساختمان، آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید به عمل آوردند.

 

سوالی دارید؟