یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

برگزاری مراسم جشن ولادت با سعادت امام رضا(ع) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه 23 تیرماه 1398، همزمان با سالروز ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الائمه علی بن موسی الرضا علیه السلام، مراسم جشن میلاد با حضور مسئولین، کارکنان و نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری با سخنرانی دکتر موسوی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه در نمازخانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 

بنابراین گزارش؛ دکتر موسوی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه؛ ضمن تبریک میلاد با سعادت امام رضا(ع) افزود: امام رضا(ع) معرف مکتب تشیع و علوم اسلامی در ایران است که درس های با ارزشی در خصوص معرفت به دین اسلام، شناخت ولی خدا و تبیین اهداف ولایت ائمه (علیهم السلام) طی نسل ها از این بزرگوار به ما منتقل شده است.

 

ایشان همچنین اضافه کرد: امام رضا(ع) با معرفت٬ دانش و علم خود دیگران را به مناظره علمی دعوت می کرد. او همواره شیعیان را به کسب علم و دانش و معرفت افزایی برای رهایی از جهل مادی فرا می خواند و این کار یکی از خواسته های این شخصیت والا بود.

 

دکتر موسوی زاده عضو هیأت علمی دانشگاه در پایان سخنان خود ضمن اشاره به دیدگاه ویژه قرآن به مقام و منزلت معصومین، یادآور شد: ما در برابر معصومین بویژه امام رضا (ع) سه وظیفه داریم، اولین وظیفه معرفت و شناخت، دومین وظیفه دوستی بدون قید و شرط و بی ریا و آخرین وظیفه  اطاعت است، که شما عزیزان با عمل به این وظایف ، از گناه و لغزش به دور بوده و سعادت جاودانی را برای خود رقم میزنید.

گفتنی است؛ مدیحه سرایی و مولودی خوانی از دیگر برنامه‌های این مراسم جشن بود.

 

سوالی دارید؟