شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۴/۱۵

برگزاری دومین نشست مشترک با حضور مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و اداره کل اوقاف استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در راستای برقراری ارتباط، همکاری های دو جانبه و گسترش تعاملات روز شنبه 15 تیرماه 1398  نشستی با حضور مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف استان در محل دفتر معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محبی نماینده محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن اشاره به مشکلات،موانع و محدودیت های این دانشگاه از جمله نبود خوابگاه و کمبود بودجه جهت ادامه ی روند ساخت مسجد در دست احداث، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حال حاضر فقط دارای امکانات اولیه می باشد و بیشتر توانمندی های آن در حوزه منابع انسانی مانند کادر علمی و اداری جوان و خلاق می باشد.

 

ایشان در ادامه ضمن اشاره به مباحثی که در اولین نشست توسط مسئولین دانشگاه در اداره کل اوقاف استان بازگو شد، چنین بیان کرد: دانشگاه صنعتی با توجه به امکانات و بودجه ی محدودی که دارد؛ فقط می تواند قسمتی از مشکلات خود را مرتفع کندو بخش عظیمی از مشکلات دانشگاه از توان بودجه تخصیصی آن خارج است که در چنین شرایطی نیازمند حمایت سایر سازمان های استان بخصوص اداره کل اوقاف می باشد. 

 

 در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قربانی کارشناس مسئول معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف استان، ضمن اشاره به برنامه های اداره اوقاف جهت ارائه به دانشگاه صنعتی کرمانشاه و بیان زمینه های همکاری مشترک که محوریت این جلسه بود، یادآور شد: با توجه به اینکه اداره اوقاف در کل دوبرنامه محوری تحت عنوان موقوفات و امامزادگان را دارد، دانشگاه صنعتی کرمانشاه باید در وهله اول نیازمندی های خود را در خصوص املاکی که به هر شکل می تواند مورد استفاده قرار بگیرد به ما اعلام نماید که مسئولین اداره اوقاف ابتدا نیاز های دانشگاه را در این خصوص بشناسند و آن ها را مرتفع کنند.

 

ایشان همچنین در ادامه سخنان خود عنوان کرد: در رابطه با فعالیت های قرآنی مانند محفل انس با قرآن، نشست های تخصصی وقف، مسابقات کتابخوانی با موضوع مهدویت و دیگر عناوین، هیچ گونه محدودیتی از سوی اداره اوقاف وجود ندارد.

 

 حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قربانی در خاتمه با توجه به معضل اشتغال زایی جوانان در استان یادآور شد: اداره اوقاف در زمینه اشتغال زایی جوانان بخصوص فارغ التحصیلان دانشگاه ها اهداف کلانی را دنبال می کند.

 

ایشان همچنین یادآور شد در خصوص حمایت از طرح های دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه چنانچه توجیح پذیر باشند، اداره اوقاف از هیچ حمایتی فروگذار نخواهد بود.

 

در ادامه این نشست، دکتر محدثی ضمن خوشامد گویی و اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های  دانشگاه جهت گسترش تعاملات با آن مجموعه ی محترم اظهار کرد: همانطور که مستحضرید با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه همچنان در حال ساخت و توسعه می باشد بدون شک به کمک سازمان هایی همچون اداره کل اوقاف نیازمند می شود. کمک به مراکز آموزشی مانند دانشگاه حتم به یقین در آینده باعث پیشبرد اهداف کلان استان می شود.

 

ایشان همچنین اظهار داشت: در صورت حمایت اداره اوقاف استان در جهت ساخت خوابگاه در این دانشگاه، می توان در فصل تابستان  از این خوابگاه ها برای استفاده زائرین عتبات عالیات که از استان مرزی کرمانشاه عبور می کنند استفاده کرد.

 وی در پایان سخنان خود با اشاره به امکانات و ظرفیت های دانشگاه چنین بیان کرد : که این دانشگاه با بهره گیری از پتانسیل های بالای کادر علمی و متخصص خود و نیز امکاناتی ازقبیل چندین سالن برای برگزاری جلسات، مسابقات و آزمون ها و نیز سالن آمفی تئاتر می تواند همکاری مؤثر و مفیدی با اداره کل اوقاف استان و سایر سازمان ها داشته باشد.

 

سوالی دارید؟