یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۴/۱۰

تشکیل جلسه ی شورای اداری دانشگاه صنعتی کرمانشاه با محوریت " برگزاری ترم تابستان سال 98"

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز یکشنبه 9 تیرماه ۱۳۹۸، جلسه شورای دانشگاه با محوریت "برگزاری ترم تابستان سال 98" با حضور ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در محل سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش، در ابتدای جلسه دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تأکید بر ارتقای هر چه بیشتر کیفیت خدمات آموزشی و پژوهشی و ارائه ی موثر مطالب درسی، بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه ی اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه، یکی از وظایف اصلی دانشگاه ها هویت بخشی به دانشجویان و ایجاد انگیزه در آنان می باشد.

وی همچنین با اشاره به اوضاع نامناسب اشتغال برای جوانان چنین بیان کرد که دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای ایجاد میل و رغبت در دانشجویان و هویت بخشی علمی و اجتماعی به آنان با برگزاری جلسات متعدد با صاحبان صنایع در حال برقراری ارتباط کارآمد و مؤثر با صنعت می باشد که بدون شک خروجی چنین تعاملاتی، افزایش میزان جذب دانشجویان در صنایع و هدایت آنان به سمت بازارکار می باشد.

ریاست دانشگاه در ادامه ضمن تأکید بر وظایف اصلی مدیران گروه های آموزشی و نظارت کامل آنان بر نحوه ی برگزاری کلاس ها، ارائه ی سرفصل ها و رسیدگی به تخلفات آموزشی جهت ارتقای کیفیت خدمات آموزشی دانشگاه، به بیان سیاست های کلی در راستای برگزاری ترم تابستان سال 98 پرداخت.

در ادامه این نشست، حاضرین در خصوص برگزاری مناسب ترم تابستان در دانشگاه و همچنین دغدغه هایی چون رعایت دروس پیش نیاز، ارائه دروس مختلف و رعایت سرفصل ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه جلسه حاج آقا محبی، نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن عرض خسته نباشید و آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی مسئولین پر تلاش این مجموعه به بیان اهمیت بعد اخلاقی، دینی و شخصیتی دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد: تمام تلاش های دانشگاه در خصوص مسائل آموزشی دانشجویان و افزایش سطح دانش آنان زمانی نتیجه خواهد داشت که جنبه ی اخلاقی و دینی دانشجویان نیز در نظر گرفته شده و ارتقا یابد. دانشجو باید به عالم با اخلاق و عالم متدین تبدیل شود، که قریب به یقین علم بدون اخلاق و تقوا راهی از پیش نخواهد برد.

 

سوالی دارید؟