دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۳/۲۳

برگزاری نشستی با حضور آقای مهندس شکری، رئیس هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان و مدیر عامل مجتمع جهان فولاد غرب، ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در راستای رسیدن به‌ توسعه‌ حقیقی‌ و پایدار و همچنین ایجاد فرصت های مناسب برای کسب تجربه و شناسایی محیط های صنعتی و بازار کار برای دانشجویان، روز چهارشنبه 22 خردادماه 98 نشستی با حضور آقای مهندس شکری، رئیس هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان و مدیر عامل مجتمع جهان فولاد غرب، آقای مهندس مرزی دبیر اجرایی خانه ی صنعت، ریاست و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در محل دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.

 

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست دکتر اختری رئیس دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، با تأکید بر ارتباط دانشگاه با صنعت به عنوان عاملی مهم در توسعه‌ ملی و ایجاد اشتغال پایدار و نیز هویت بخشی علمی به دانشجویان، افزود: امروز هدف از برقراری ارتباط با خانه ی صنعت استان شناسایی نیاز ها و چالش های صنعت توسط دانشگاه و تربیت نیروی انسانی متخصص در جهت رفع این نیازهاست. اکنون زمان آن رسیده که هر یک از ما با تغییر و توسعه ی جهان بینی خود، عاملی باشیم در جهت پایان دادن به مشکلات‌ زیربنایی‌ و ساختاری‌ جامعه، کاهش معضل بیکاری و افزایش سطح توانمندی و ایجاد انگیزه در دانشجویان.  

 

وی در ادامه ضمن اشاره به اختصاص بودجه در جهت توانمندسازی علمی دانشجویان و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این راستا، به معرفی اجمالی دانشگاه، اهداف و مأموریت های آن پرداخت.

 

ایشان با اشاره به توانمندی های علمی و عملی اعضای این مجموعه، به بیان زمینه های همکاری و ارتباط بین خانه صنعت، معدن و تجارت استان و مجتمع جهان فولاد غرب با این دانشگاه در چند محور اصلی پرداخت، از جمله: برگزاری دوره های مهارتی برای دانشجویان و ارائه ی مدرک از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کاملاً مطابق نیازهای اصلی صنعت، اعزام تیم های متخصص متشکل از اعضای هیأت علمی این دانشگاه به جهت شناسایی و رفع نیازها و مشکلات صنعت مورد نظر، تأمین R&D ، برگزاری دوره های کارآموزی برای دانشجویان و ...

 

دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پایان سخنان خود با توجه به اهمیت برقراری ارتباط مستمر و افزایش تعاملات با خانه صنعت، معدن و تجارت استان، خواستار دراختیار قراردادن اتاقی به این دانشگاه در محل خانه ی صنعت استان شد.

 

سپس مهندس شکری، رئیس هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان و مدیر عامل مجتمع جهان فولاد غرب، با تأکید بر ضرورت ایجاد و توسعه ی ارتباط دانشگاه با صنعت، افزود: اکنون وظیفه ی ما این است که با تقویت دیدگاه ملی نگری در بین دانشجویان، حس مسئولیت پذیری و تعهد را در آنان برانگیخته و نقش و مسئولیت شان را در قبال ساختن آینده ی کشور به آنان گوشزد کنیم.

 

ایشان در ادامه ی سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از تمایل این دانشگاه به برقراری ارتباط مؤثر با صنعت و برگزاری نشست های این چنینی با صنایع مختلف، چنین بیان کرد: که خانه ی صنعت استان از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نخواهد بود و با برگزاری نشست های متعدد و حمایت از مقوله ی ارتباط صنعت با دانشگاه همواره در جهت بهبود و افزایش این تعلاملات تلاش خواهد نمود.

 

در ادامه نشست، آقای مهندس مرزی دبیر اجرایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان، درتکمیل سخنان جناب آقای مهندس شکری، به معرفی این مجموعه، اهداف، رسالت ها و همچنین اقداماتی که تاکنون در خانه ی صنعت استان صورت گرفته پرداخت و با تأکید بر فرهنگ سازی در راستای ارتباط دانشگاه با صنعت در بین دانشجویان، خواستار ترغیب و تشویق هر چه بیشتر این عزیزان برای ورود به صنعت و استفاده از پتانسیل های آنان شد.

 

گفتی است در پایان نشست، اعضاء در خصوص زمینه های بیشتر همکاری  به بحث و تبادل نظر پرداختند و سپس از فضاهای مختلف دانشگاه بازدیدی به عمل آمد.

 

سوالی دارید؟