سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۳/۰۳

پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با صدور پیامی سالروز آزدسازی خرمشهر و حماسه سوم خرداد را به ملت شریف و شهیدپرور ایران تبریک گفت.


متن پیام ایشان به این شرح است:

                                                                  بسم الله الرحمن الرحیم


سوم خرداد، یادآور شجاعت و از خودگذشتگی شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، ایثار و شهامت رزمندگان ارتش اسلام و اوج خداباوری و خدا ترسی و اخلاص امام شهیدان خمینی کبیر (ره) است که فرمود: “خرمشهر را خدا آزاد کرد” که این فرموده ی امام خمینی (ره) همیشه در تاریخ انقلاب جاری می باشد.

عملیات پیروزمند بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱، وضعیت نوینی در صحنه سیاسی- نظامی جنگ تحمیلی ۸ ساله و تحولات آینده خاورمیانه رقم زد و  نمادی از وحدت و همبستگی ملی و حضور شجاعانه مردم در عرصه های دفاع از تمامیت ارضی کشور بود. بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی را فرا روی بشریت گشود.


اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر، این مناسبت سترگ، خاطره انگیز و غرور آفرین را به محضر مبارک حضرت ولی عصر(عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظما خامنه ای (مدظله العالی)، ملت بزرگ ایران به ویژه رزمندگان، جانبازان آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا تبریک عرض می نمایم .

توفیق روزافزون همه ملت ایران را در پاسداری از آموزه های این حماسه بزرگ و حفظ آرمان های حضرت امام خمینی (ره)  و شهدای عزیز از پروردگار متعال خواستارم.


                                                       علی اکبر اختری
                                             رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سوالی دارید؟