چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۲۶

برگزاری نشست همکاری دوجانبه در حوزه توسعه ورزش گلف با حضور رئیس هیأت گلف استان و مشاور رئیس فدارسیون گلف کشور در امور جوانان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

در راستای توسعه و تقویت فعالیت های ورزشی دانشگاه، ایجاد فضایی سالم و مفرح برای دانشجویان و نیز برقراری ارتباط موثر با مسئولین ورزشی استان در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه 98 نشستی با حضور مسئولین هیأت گلف استان، ریاست، معاون دانشجویی و فرهنگی و مدیر تربیت بدنی دانشگاه در محل دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در ابتدای این نشست دکتر اکبری رئیس هیأت گلف استان، ضمن معرفی اجمالی ورزش گلف و ارائه ی گزارشی از فعالیت هایی که تا به این لحظه در زمینه ی توسعه ی این رشته ورزشی صورت گرفته است، افزود: در چند سال اخیر بسیار سعی شده تا به فعالیت های هیات گلف سرو سامان تازه ای داده شود و در این مدت موفق به فعال کردن کمیته های مینی گلف، وودبال، بهکاپ و کروکت شده ایم.

ایشان در ادامه با بیان اینکه هیات گلف کرمانشاه آمادگی میزبانی مسابقات کشوری را دارد، تصریح کرد: در این رشته ها تنها با داشتن بیمه ی ورزشی و یک دوره آموزش مختصر می توان از انرژی و پتانسیل دانشجویان استفاده و آنان را در مسیر کسب مقام قهرمانی در سطح مسابقات کشوری  و جهانی هدایت کرد.

دکتر اکبری در پایان سخنان خود خواستار همکاری و تعامل هر چه بیشتر مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه در جهت توسعه و تقویت این رشته ی ورزشی شد.

در ادامه ی نشست، مهندس جوکار نائب رئیس هیأت گلف استان و مشاور رئیس فدراسیون گلف کشور در امور جوانان ضمن ابراز خرسندی از توجه ویژه ی مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه به ورزش دانشجویان و احداث زمین فوتسال چمن مصنوعی، ابراز نمود: باید زمینه ای فراهم شود تا عموم نوجوانان و جوانان و خانواده های آنان گلف را بشناسند. اکنون اجرای طرح استعدادیابی در این زمینه باعث شده است تا افراد بیشتری به این رشته ی ورزشی جذب و شاهد حضور ملی پوشانی از این استان در رشته های مختلف گلف باشیم.

وی همچنین با اشاره به تحریم ها، شرایط اقتصادی نامناسب کشور و محدودیت های مالی دانشگاه ها و سازمان ها، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه علاوه بر همکاری در جهت توسعه ی این ورزش با در اختیار گذاشتن زمین مناسب، می تواند با اخذ استانداردهای ملی در جهت ساخت تجهیزات و لوازم ورزش گلف و زیرمجموعه های آن نیز قدم بردارد.

در ادامه ی نشست، دکتر اختری رئیس دانشگاه ضمن خوشامدگویی به میهمانان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، چنین بیان کرد که این رشته ی ورزشی برای دانشجویان این دانشگاه که در رشته های سخت فنی و مهندسی در حال تحصیل می باشند می تواند بسیار مفید، مهیج و مفرح باشد و چون این رشته به تمرکز و تعادل بالایی نیاز دارد می تواند در جهت تقویت ذهن و تمرکز این دانشجویان نیز بسیار موثر واقع شود.

ایشان در ادامه با  ابراز خرسندی از شروع این همکاری و تعامل دوجانبه، یادآور شد: بدون شک دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حد توان برای افزایش روابط و توسعه ی این رشته ی ورزشی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

در پایان نشست، اعضاء پیرامون موضوع یاد شده و بررسی زمینه های همکاری بیشتر در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند و پس از اتمام نشست با همراهی مدیر تربیت بدنی دانشگاه از فضاهای مختلف دانشگاه بازدید به عمل آمد.

 

سوالی دارید؟