چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۱۲/۲۵

امضای تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه های اقلیم کردستان عراق

ریاست و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از دانشگاه های اقلیم کردستان عراق بازدید نمودند و طی این بازدید ضمن امضای تفاهم نامه راه های ایجاد و توسعه همکاری ­های بین المللی چندجانبه بررسی گردید. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در روزهای سه شنبه 21 و چهارشنبه 22 اسفند ماه 1397، ریاست و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری و گسترش همکاری­ های بین المللی، از دانشگاه ­های پلی تکنیک، تیشک و صلاح الدین در شهر اربیل و دانشگاه سلیمانیه در شهرسلیمانیه در اقلیم کردستان عراق بازدید نمودند.

بنابراین گزارش؛ در این بازدیدها ریاست دانشگاه و اعضای هیأت علمی همراه به تشریح توانمندی ها و قابلیت ­های دانشگاه صنعتی کرمانشاه پرداخته و آمادگی دانشگاه جهت فعالیت ­های مشترک بین المللی را اعلام نمودند. روسای دانشگاه ­های اقلیم کردستان نیز ضمن استقبال از پیشنهادات دانشگاه صنعتی، علاقمندی خود را جهت توسعه مناسبات ابراز داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیأت اعزامی دانشگاه با آقای عبادی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل و آقای مسعودیان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه دیدار نمودند. در این جلسات مولفه ­های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اقلیم کردستان جهت توسعه همکاری­ ها مورد تجزیه و تحلیل طرفین قرار گرفت و سرکنسول­ های مربوطه رهنمودهایی در این زمینه ارائه نمودند.

گفتنی است در این دیدارها یک تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پلی تکنیک اربیل به امضاء رسید و مقرر شد متون تفاهم نامه­ های مربوط به سایر دانشگاه ­ها نیز پس از اصلاح و توافق طرفین، به امضای نهایی برسد.

 

سوالی دارید؟