یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

اطلاعیه ها

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۱/۱۹

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی کرمانشاه سال تحصیلی ۹۸/۹۹

به اطلاع می‌رساند دانشگاه صنعتی کرمانشاه قصد دارد مطابق با” آیین شماره ۷۷۹۴۸/ ۲۱ مورخ ۹۳/۰۵/۰۵ شورای هدایت استعداد های درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری “و اصلاحیه مربوط به آن به شماره ۱۱۴۳۷۴/۲۱ مورخ ۹۳/۰۶/۰۳"و با عنایت به "ابلاغیه شماره ۹۶۴۷۴/۲۱ مورخ ۹۴/۰۵/۲۴"، همچنین نامه شماره ۲۹۹۵۷۴/۲ مورخ ۹۶/۱۲/۱۶ معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط به شرح زیر اقدام کند:

الف) شرایط پذیرش داوطلبان:

 • متقاضیان می‌بایست پس از ۶ نیم‌سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتردانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
 • متقاضیان می‌بایست حداکثر طی ۸ نیم‌سال فارغ التحصیل شوند.
 • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی امکان پذیر است. به عبارت دیگر دانش آموختگان کارشناسی ورودی نیم‌سال اول سال تحصیلی۹۵-۹۴ و دانش آموختگان کارشناسی ورودی نیم‌سال دوم سال تحصیلی۹۴-۹۳ مجاز به شرکت در این فراخوان هستند.
 • دانش آموختگان کارشناسی ورودی نیم‌سال دوم سال تحصیلی۹۵-۹۴ که در طی ۶  نیم‌سال تحصیلی فارغ التحصیل شوند، می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند و دانشگاه می‌تواند این گروه را خارج از ظرفیت پذیرش کند.
 • چنانچه طول مدت تحصیل به دلایلی خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری، مامورت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان)، حداکثر دو نیم‌سال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آیین نامه بشود، درخواست دانشجو پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات این آیین نامه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه قابل بررسی خواهد بود.
 • تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‌توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند.

تبصره۱: برگزیدگان رتبه‌های اول تا پنجم المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌توانند با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد پذیرش شوند.

تبصره۲: دانش آموختگان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی- غیرانتفاعی، علمی-کاربردی و پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) مجاز به ثبت نام نیستند.

ب) بازه زمانی برای ثبت نام

متقاضیان می‌توانند از تاریخ ۹۸/۰۱/۲۰ تا تاریخ ۹۸/۰۲/۳۰  نسبت به ثبت نام الکترونیکی از طریق سایت رسمی دانشگاهwww.kut.ac.ir اقدام کرده و مدارک مورد نیاز را در محل‌های مناسب بارگذاری نمایند.

ج) مدارک مورد نیاز

۱- اسکن عکس (نوع فایل: jpg )

۲-  اسکن صفحه اول شناسنامه (نوع فایل: jpg )

۳- اسکن کارت ملی (نوع فایل: jpg )

۴- اسکن ریزنمرات تا پایان ترم ۶ (نوع فایل: jpg )

۵-  تصویرفرم اطلاعات تکمیل شده مربوط به مشخصات، گواهی تایید معدل، رتبه و تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و غیره (نوع فایل: jpg )

۶-  مدارک و مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی به شرح زیر (توجه: ارائه این مدارک اختیاری است، ولی صرفاً در صورت ارائه و تایید مستندات مربوطه مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.)

۱-۶- مستندات مربوط به رتبه‌های برتر کشوری جشنواره‌های جوان خوارزمی و رازی مرتبط با رشته (در دوران تحصیل)(گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی ربط) (نوع فایل: jpg )

۲-۶- مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران) (نوع فایل: jpg)

۳-۶- مستندات مربوط به طرح‌های تحقیقاتی پایان یافته با ارائه تاییدیه از شورای پژوهشی دانشگاه محل تحصیل یا سایر مراجع ذی صلاح (به تشخیص دانشگاه) (نوع فایل: jpg )

۴-۶- تصویر صفحه اول و خلاصه کامل مقاله یا مقاله های مستخرج از پروژه یا طرح تحقیقاتی دانشجو در مجلات علمی پژوهشی معتبر چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات علمی پژوهشی معتبر (مورد تایید دانشگاه) (نوع فایل: jpg)

توجه: درخصوص مقالاتی که صرفاً پذیرش شده‌اند ضروری است تصویر صفحه اول و خلاصه نسخه تایید شده قبل از چاپ نهایی آن ( proof) صادره از مجله مربوط بارگذاری شود.

۵-۶- نامه پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله‌هایی تاکنون چاپ نشده باشند (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست) (نوع فایل:jpg)

۶-۶- مستندات مربوط به ترجمه کتاب (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه) (نوع فایل: jpg)
۷-۶- مستندات مربوط به ارائه خلاصه مقاله به صورت پوستر یا سخنرانی در کنگره ها (نوع فایل: jpg)

۸-۶-مستندات مربوط به کسب مدال در المپیادهای علمی دانش آموزی با تایید مراجع ذی صلاح (نوع فایل: jpg)

۹-۶-مستندات مربوط به کسب رتبه در المپیادهای علمی دانشجویی نهایی کشوری با تایید مراجع ذی صلاح (نوع فایل: jpg)

۷- اسکن و اصل فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰/۰۰۰ ریال به شماره شبای IR۷۵۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۹۳۸۰۳۰۲۲۲۰۷ با شناسه ۳۷۶۰۹۳۸۵۶۱۲۷۳۰۰۰۰۱۴۰۰۳۱۷۲۰۱۴۰۲ به نام تمرکز وجوه درآمد اختصاصی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نزد خزانه داری قابل پراخت در کلیه شعب بانک ها

د) رشتههای دارای پذیرش دانشجو

ردیف

دانشکده انرژی

1

مهندسی شیمی- فرآیندهای جداسازی

2

مهندسی برق، قدرت- سیستمهای قدرت

3

مهندسی برق، قدرت-الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی

4

مهندسی برق، الکترونیک- مدارهای مجتمع الکترونیک

5

مهندسی برق، الکترونیک- افزارههای میکرو و نانو الکترونیک

6

مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی

7

مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی

 

نکات قابل توجه:

 • تغییر رشته یا محل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه، مجاز نیست.
 • نتایج بررسی اولیه در هفته اول خرداد 1398 از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.kut.ac.ir اعلام خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان اولیه، در مهلتی که توسط دانشگاه مشخص و اعلام خواهد شد (در هفته دوم خرداد 1398) ملزم به مراجعه حضوری و ارائه اصل سوابق تحصیلی خود به مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی و شرکت در جلسه مصاحبه هستند.
 • نتیجه نهایی حداکثر تا پایان خرداد 1398 از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.
 • دانشجو می‌بایست در فاصله 20 روزه پس از اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه، در صورت پذیرش، درخواست کتبی خود را مبنی بر تمایل به ثبت نام یا انصراف به دانشگاه اعلام نماید.
 • پذیرفته شدگانی که در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند باید برای ثبت نام حكم‌ مرخصي‌ سالانه‌ يا موافقت‌ كتبي‌ و بدون‌ قيد و شرط سازمان‌ متبوع‌ را داشته باشند.
 • پذیرش قطعی دانشجو منوط به موافقت گروه و دانشگاه و تاٌیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.

ورود به سامانه ثبت نام

سوالی دارید؟