سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۳/۰۳/۰۵

برگزاری جلسه سخنرانی، پرسش و پاسخ پیرامون نقد تربیت جنسی در غرب، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

جلسه سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مجتهد زاده مشهور به شیخ قمی، مدیر حوزه علمیه در آمریکای لاتین، پیرامون نقد تربیت جنسی در غرب، با حضور دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه 1403 در محل آمفی تئاتر دانشگاه برگزار گردید. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین مجتهد زاده ابتداء به حوزه جغرافیایی تبلیغ و ترویج تفکّرات انقلاب اسلامی توسط خود و همکاران ایشان اشاره نمود و از کشورهای آمریکا، کلمبیا، شیلی، آرژانتین، مکزیک ... به عنوان کشورهایی که در آن ها به روشنگری و گسترش تفکّرات انقلاب اسلامی پرداخته، سخن به میان آورد. وی همچنین در ادامه، به فضای اسلام هراسی که توسط ایادی استکبار در جهان غرب و به ویژه در قاره آمریکا بوجود آمده، اشاره نمود. ایشان در ادامه، از سبک متعفّن زندگی جنسی به عنوان یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف غرب نام برد. وی همچنین با ردّ نظریه آزادی پوشش در غرب، و معرفی مرد بی تفاوت نسبت به پوشش همسر خود به عنوان مرد با جنبه غربی ابراز داشت، مطابق با آمار متقن و قابل دسترسی، بالاترین میزان مشاهده فیلم و سریال های ضد اخلاقی، متعلّق به امریکا و انگلیس می باشد. ایشان همچنین از نابودی جسم به عنوان نتیجه قطعی ولنگاری اخلاقی و جنسی در غرب نامبرد. وی در ادامه به گسترش روابط غیر اخلاقی بدون تعهد و فروپاشی بنیاد مهم خانواده در غرب نیز اشاره نمود. ایشان همچنین بیان داشت که طرف های غربی در مذاکرات برجام، اصرار به ادامه مذاکرات و توافق جهت برجام 2 و 3 به منظور ایجاد تزلزل در نهاد مقدس خانواده و نابودی شخصیت زن به عنوان محور خانواده ایرانی داشت. 

وی در ادامه از تأثیر عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران، بر جذب افراد در غرب به دین مبین اسلام نیز اشاره نمود. ایشان همچنین به تلاش دنیای غرب جهت تحریف معنای واقعی لذت، از طریق رسانه اشاره نمود و بر لزوم هوشیاری هرچه بیشتر خانواده ها در برابر تهاجم فرهنگی غرب و جنگ نرم آن ها با فرهنگ ایرانی اسلامی تأکید نمود و بازگشت به معنویت را مهمترین عامل جهت لذت بردن واقعی از زندگی بر شمرد. وی در ادامه به آمار بالای خودکشی در جهان غرب در نتیجه ی تعارض درونی انسان ها نیز اشاره نمود. ایشان در پایان با اشاره به سخنان آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، به لزوم آماده سازی آحاد جامعه، جهت ایفای نقش در نظم نوین جهانی، با توجه به گسترش دین مبین اسلام به توده های مردم در اروپا و آمریکا اشاره نمود.

سوالی دارید؟