یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۵/۰۹

جلسه هم اندیشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست مشترک که با حضوردکتر اختری، ریاست دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه مهندس کاشفی، ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و معاونین ایشان در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار گردید.

دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در ابتدای این نشست با اشاره به پتانسیل های بالا و زیر ساخت های آموزشی و فنی دانشگاه و همچنین برخورداری از اساتید مجرب و نیروی متخصص در کلیه رشته های مهندسی، آمادگی این دانشگاه را جهت برگزاری دوره های آموزشی بر اساس سرفصل های پیشنهادی با ارائه مدرک مورد نیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد.

همچنین ایشان مهمترین اولویت دانشگاه را ارتقای کیفی خدمات آموزشی مناسب و تربیت نیروی متخصص و ماهر عنوان کرد و افزود: برای محقق شدن این هدف در بحث آموزش تنها به سرفصل ها بسنده نکرده ایم بلکه سعی شده است؛ دانشجو در تمام زمینه های آموزشی تربیت شود.

در این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن مقایسه دانشگاه با سایر دانشگاه های که همزمان با هم شروع به کار کرده اند، بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ابتدای امر بدون داشتن زیر ساخت، کار خود را آغاز نموده و در حال حاضر دارای زیرساخت های آموزشی و پژوهشی قابل توجه ای است.

دکتر اختری در ادامه از توانمند کردن دانشجویان سخن گفت و عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با برگزاری کلاس های آموزش آزاد توانسته است، نرم افزارهایی را تدریس کند که با کمک آن دانشجو بدون هیچ گونه هزینه ای به وسیله ی این نرم افزار ها می تواند، ایده های خود را طراحی کند.

ایشان در این راستا از پرینتر های سه بعدی مثال زد که دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با آموزش آن می توانند در آینده از طریق همین پرینترها، قطعه مورد نیاز کارخانه ها را تولید کرده و ماکت هر آن چه را که طراحی می کنند را ایجاد کنند.

ریاست دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه می تواند بنا بر نیاز کارخانه ها، سرفصل برخی از رشته ها خود را تغییر داده و دانشجو را در آن رشته ها آماده کار کند. البته اجرای این طرح نیاز به یک تعهد کاری دارد که دانشجو مطمئن باشد در آینده وارد چرخه تولید می شود و بیکار نمی ماند.

 رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه از اساتید جوان و متخصص دانشگاه سخن گفت و ادامه داد: ضمن اینکه در سال جدید، دانشگاه می تواند از دانشجویان بین المللی جذب کند، این دانشگاه آمادگی لازم را برای جذب دانشجو و ارائه دوره های آموزشی با مدارک قابل قبول برای صنایع داخلی و خارجی را دارد. وی ابراز امیدواری کرد با همکاری اتاق، دانشجویان بتوانند جذب دانشگاه شده و موجب ارتقای سطح استان و دانشگاه شوند.

در ادامه مهندس کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی، در این نشست ضمن اشاره به اینکه باید به ارتباطات بین المللی توجه خاصی داشت، بیان کرد: در کشورهای صنعتی شرکت های بزرگی وجود دارند که عمده ی آن ها دانشگاه های مخصوص به خود را دارند و نیروی کار متخصص مورد نیاز خود را تربیت می کنند.

وی بااشاره به اینکه دانشجویان باید درکنار زبان مادری خود یک یا دو زبان دیگر را بدانند، اظهار کرد: دانشجویان ظرف این چندسالی که در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند در کنار کار عملی و همچنین زبان مادر خود یک یا چند زبان دیگر را یاد بگیرند. قطعا در آینده بیکار نمی مانند و می توانند به یک بازار یاب متخصص تبدیل شوند.

رئیس اتاق بازرگانی استان در ادامه از علاقه خود به ارتباط با دانشگاه سخن گفت و بیان کرد: دانشگاه های استان از توان بالایی علمی  و عملی برخوردار هستند. دانشگاه صنعتی کرمانشاه می تواند نیروهای متخصص خود را در هر رشته و حوزه به اتاق بازرگانی معرفی کند که ما بتوانیم پل ارتباطی بین دانشگاه و دفاتر خود در خارج از کشور باشیم.

مهندس کاشفی ضمن اشاره به اینکه استان کرمانشاه در زمینه پتروشیمی در جایگاه خوبی قرار دارد، بیان کرد: اتاق بازرگانی می تواند از صاحبان صنایع دعوت نماید که به همراه اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نشستی داشته و بتوانند با همفکری در زمینه هایی که دانشگاه در آن متخصص می باشد به نتایج مطلوبی دست یابند.

 گفتنی است در این دیدار فراهم آوردم زمینه جذب دانشجو خارجی از طریق اطلاع رسانی اتاق های بازرگانی کشورهای همسایه و همکاری دانشگاه و اتاق برای آموزش و تامین نیازهای نیروی کار متخصص واحدهای صنعتی و تولیدی استان مورد بررسی و تفاهم قرار گرفت.

 

 

سوالی دارید؟