دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۱۱/۲۹

اولین مهد کودک دانشگاهی در غرب کشور با شعار فرزند آوری و جوانی جمعیت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه افتتاح شد

روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه اولین مهد کودک دانشگاهی در غرب کشور با شعار فرزند آوری و صیانت از جوانی جمعیت توسط دکتر جانجانی، معاون استاندار در امور بانوان، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ نرگس قنایی، مشاوره رئیس در امور بانوان دانشگاه در این راستا خاطر نشان ساخت: بعد از مدت ها تلاش و پیگیری های متعدد توانستیم اولین مهد کودک دانشگاهی غرب کشور را در دانشگاه صنعتی کرمانشاه افتتاح کنیم.

ایشان حمایت و تلاش بی وقفه رئیس، اعضای هیأت رئیسه و همچنین پیگیری و تلاش مستعدانه بانوان دانشگاه را در راه اندازی مهد کودک دانشگاه نتیجه بخش عنوان نمود که به واسطه آن اولین مهد کودک دانشگاهی در غرب کشور راه اندازی شد.

قنایی در ادامه وظیفه مادران کارمند را مهم ارزیابی نمود و از مسئولین دانشگاه ها و استانداری خواست که در دستگاه های دولتی شرایط را برای آرامش فکر و روحی مادران ایجاد کنند که راه اندازی مهد کودک را یکی از عوامل مهم این آرامش دانست.

ایشان در پایان ضمن تقدیر از حمایت های بی شائبه رئیس و معاونین و همچنین تلاش ها و پیگیری های بانوان خدوم و پر تلاش دانشگاه صنعتی کرمانشاه، راه اندازی مهد کودک این دانشگاه را آغازی برای دیگر رفاهیات مادران دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک بتوان به راه اندازی اتاق مادران، پیش دبستانی و دیگر سیاست ها و برنامه های صنفی - رفاهی امور بانوان جامعه عمل بپوشانید.

در ادامه دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه نیز حضور دکتر جانجانی در دانشگاه را منشأ خیر عنوان نمود و گفت: هموار کردن شرایط رفاهی بانوان شاغل در دستگاه های دولتی، بدون شک نیاز به حمایت مسئولین دارد.

 دکتر دودمان تیپی مقام مادر را والاترین مقام عنوان نمود و خاطرنشان ساخت: مادران کارمند نقش به سزایی در مرتفع کردن اهداف والای دانشگاه و یا هر دستگاه دولتی دارند. در همین راستا وظیفه و تکلیف بنده و شما آن است که سعی کنیم شرایط رفاهی را برای این عزیزان هموار کنیم .

ایشان در ادامه بر لزوم توجه به فرزند آوری و صیانت از جوانی جمعیت تاکید نمود و دانشگاه را در این مسیر هم سوی جامعه دانست.

از جمله مواردی دیگری که رئیس دانشگاه به آن اشاره نمود؛ شرایط خوابگاه های دانشجویی دانشگاه، اتاق های استراحت، شرایط صنفی و رفاهی، سالن انتظار و سایر موارد بود.

دکتر محدثی، معاون اداری و مالی دانشگاه نیز ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه، نگاه به مسئله خانواده و فرزند آوردی در جمهوری اسلامی را یک مسئله ملی عنوان نمود.

دکتر محدثی توجه به رفاهیات بانوان دانشگاه را نیز یکی از مهمترین سیاست های دانشگاه عنوان نمود و بیان داشت در این راستا معاونت از هیچ گونه اقدامی فرو گذار نبوده و تمام تلاش خود را به کار گرفته است در اسرع وقت مهد کودک راه اندازی شود.

معاون اداری و مالی دانشگاه ابراز نمود: پیش بینی ما برای چشم انداز آینده دانشگاه آن است که در کنار مهد کودک، پیش دبستانی هم در دانشگاه داشته باشیم.

دکتر جانجانی، مشاور استاندار در امور بانوان بیان کرد: برای بنده و همکارانم جای بس افتخار و خرسندیست که با این اقدام خوب و قابل تقدیر وارد دانشگاه صنعتی کرمانشاه شدیم.

این مقام ارشد استانداری ساخت و راه اندازی مهد کودک دانشگاه صنعتی کرمانشاه را از اولین اقدامات خوب در غرب کشور عنوان نمود و تصریح کرد: این دانشگاه در آینده می تواند این ظرفیت و پتانسیل خوب خود را در اختیار دیگر دستگاه های دولتی استان قرار دهد.

دکتر جانجانی در ادامه تصریح نمود؛ بعد از اینکه از سال ۱۴۰۰ با فرمایش مقام معظم رهبری به بحث مهم فرزند آوری و صیانت از جامعه جوان تاکید شد، بودجه خاصی در این راستا تخصیص گردید که بر این منوال خوشبختانه دستگاه های متولی این امر اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده اند.

ایشان با توجه به اینکه دانشگاه ها یکی از پر تردد ترین دستگاه های دولتی می باشند؛ ساخت مهد، اتاق مادران و اتاق های انتظار با امکانات خوب رفاهی را برای آن ها مهم برشمرد.

دکتر جانجانی با تاکید بر اینکه بانوان بدون شک بازوان پرتوان یک مجموعه می باشند و نقش کلیدی و به سزایی در ارتقا و اعتلای اهداف هر مجموعه ای را دارند، تاکید کرد که اگر مادر کارمند خیالش آسوده باشد که فرزندشان در شرایط خوبی می باشند با آرامش کار خود را انجام می دهد.

ایشان با اشاره به اینکه بانوان در مسئولیت های اجرایی کار را بانظم خاصی انجام می دهند، خاطر نشان ساخت؛ ظرفیت اجرایی خانم ها نباید با چالش همراه باشد؛ باید با فرهنگ سازی مناسب زمینه را برای حضور بانوان در تمامی عرصه ها هموار کنیم.

در پایان مهد کودک دانشگاه صنعتی کرمانشاه توسط دکتر جانجانی، مشاوره استاندار در امور بانوان، در حضور اعضای هیأت رئیسه و جمعی از مادران و بانوان دانشگاه افتتاح گردید و دکتر جانجانی در ادامه از فضای مهد کودک بازدید به عمل آورد.

سوالی دارید؟