دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۱۱/۲۶

ارتقا مرتبه علمی سه عضو هیأت علمی به استادی و دانشیاری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در یازدهمین و دوازدهمین نشست از دوره هشتم هیأت ممیزه دانشگاه‌ های رازی و صنعتی کرمانشاه که در تاریخ ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با دستور کار بررسی پرونده‌های اعضای هیأت علمی متقاضی ارتقا مرتبه، به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد؛ دکتر رضا همتی به مرتبه استادی، دکتر عبدالحمید زاهدی و دکتر شعیب خانمحمدی به مرتبه دانشیاری ارتقا یافتند. 

بنابراین گزارش؛ دکتر رضا همتی دانش آموخته دانشگاه اصفهان می باشد که سابقه 8 سال فعالیت در گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه را دارند. ایشان توانسته است در کمتر از 8 سال به درجه علمی استادی ارتقا یابند که از این حیث یکی از جوان ترین اساتید کشور هستند که صاحب کرسی استادی (Professorship) می گردند.

از فعاليت‌هاي پژوهشی ايشان طی این 8 سال می توان به چاپ بیش از 100 مقاله ISI بين‌المللي، چاپ بالغ بر 10 مقاله داغ و پر استناد، چاپ کتاب فارسی و همچنین یک جلد کتاب بین المللی، انجام یک طرح بین المللی با کشور قطر، راهنمایی پایان نامه های کارشناسی ارشد و داوری بیش از 500 مقاله، کتاب و طرح ملی و بین المللی اشاره نمود. ایشان سابقه فعالیت تحقیقاتی در چندین دانشگاه خارج کشور را دارا می باشند. حضور در چندین کنفرانس بین المللی خارج از کشور و ارائه مقالات علمی از دیگر فعالیت های ایشان می باشد. دکتر همتی از سال 1398 تا کنون در لیست دانشمندان پر استناد یک درصد برتر جهان قرار دارند و شش بار نیز به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزیده شده اند.

از مهمترین مسئولیت های اجرایی ایشان می توان به مدیریت امور پژوهشی دانشگاه، عضویت در هیات ممیزه و هیات اجرائی جذب اشاره نمود.

گفتنی است؛ دکتر رضا همتی دومین هیأت علمی دانشگاه است که به مرتبه استادی ارتقا یافته است. 

 دکتر عبدالحمید زاهدی نیز دانش آموخته مقطع دکتری دانشگاه علوم و تحقیقات تهران می باشد که به مدت ۹ سال است به عنوان عضو هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی برق در دانشگاه صنعتی کرمانشاه مشغول به فعالیت می باشد. از فعاليت‌هاي مهم پژوهشي ايشان می توان به چاپ بیش از ۳۷ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر ISI و ISC، ارائه بيش از ۲۰ مقاله در کنفرانس‌هاي ملي و بين‌المللي، انجام چندين طرح پژوهشي داخلی، راهنمایی پایان نامه های کارشناسی ارشد و داوری مقالات و طرح های پژوهشی و ثبت اختراع اشاره نمود. همچنین از مهمترین مسئولیت های اجرایی این عضو هیأت علمی، نیز می توان مدیر گروه برق دانشگاه را نام برد.

همچنین دکتر شعیب خانمحمدی نیز دانش آموخته مقطع دکتری دانشگاه گیلان می باشد که چند سالی است به عنوان عضو هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی کرمانشاه مشغول به فعالیت می باشد. از فعاليت‌هاي مهم پژوهشي ايشان می توان به چاپ بیش از 75 مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر ISI و ISC، ارائه بيش از 15 مقاله در کنفرانس‌هاي ملي و بين‌المللي، انجام چندين طرح پژوهشي داخلی و خارجی، راهنمایی پایان نامه های کارشناسی ارشد و داوری مقالات و طرح ­های پژوهشی اشاره نمود. 

این عضو هیأت علمی جوان علاوه بر انتخاب چند دوره به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه، در فهرست محققان پراستناد 2% و 1% دنیا در زمینه مهندسی نیز می باشند. از مهمترین مسئولیت های اجرایی ایشان می توان به ریاست دفتر ارتباط با صنعت، کار آفرینی و مرکز رشد دانشگاه اشاره نمود.

روابط عمومی دانشگاه ضمن تبریک، از خداوند متعال برای این عزیزان موفقیت روز افزون مسئلت می نماید.

سوالی دارید؟