چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۲/۰۴/۲۸

برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم با حضور امام جمعه کرمانشاه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

روز چهارشنبه مورخ ۲۸ تیرماه 1402، همزمان با فرارسیدن دهه اول محرم، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اولین روز از مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدلله حسین(ع) و یاران باوفای ایشان با سخنرانی حضرت آیت الله علما و حضور جمع کثیری از اعضای فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ برنامه اقامه عزای حسینی در نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه شامل؛ سخنرانی حضرت آیت الله علما و نوای مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود.


 

بنابراین گزارش، طی این سخنرانی حضرت آیت الله علما، امام جمعه کرمانشاه، جنگ بین سید الشهدا و یزید را جنگ دو فکر عنوان نمود که اساس آن امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

 

ایشان در ادامه به تاثیر فکر و بینش حضرت اباعبدالله حسین (ع) بر سرداران بزرگ اسلام به خصوص حاج قاسم عنوان نمود و با اشاره به نبرد فکری حاج قاسم با دشمنان اسلام، خاطر نشان ساخت:حاج قاسم به عنوان یک سردار بزرگ اسلام برای اولین بار صدای اذان را در کاخ کرملین بلند کرد و نماز ظهر را در آنجا خواند و این نتیجه جنگ فکری وی می باشد به طوری که اوباما به عنوان یکی از سیاست مدارهای بزرگ دنیا آرزوی دیدار حاج قاسم را داشت.

 

حضرت آیت الله علما در بخشی دیگر از فرمایشات خود به مسئله حجاب اشاره نمود و با بیان اینکه در طول تاریخ به حجاب به عنوان یک اصل اشاره شده است، تشریح نمود: دشمنان اسلام قصد دارند با عوام فریبی کاری کنند که حجاب به رسمیت شناخته نشود بر همین اساس وظیفه ما و خانواده ها می باشد که با روشن گری نگذاریم جوانانمان فریب دشمنان اسلام را بخورند.

 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز نمود: اسلام تنها نماز خواندن، حج و تنها روزه نیست بلکه حراست از آن و تسلیم بودن جامع و کامل در برابر اسلام ما را بیمه می کند.

 

حضرت آیت الله علما در ادامه به نقش تبیین کننده حضرت زینب(س) در زنده نگه داشتن نهضت کربلا و حفظ این قیام عظیم اشاره نمود و بر این اساس از اساتید خواست که در کلاس های درس برای دانشجویان نقش تبیین کننده اسلام را داشته باشند و همچنین با توجه به اینکه دانشجویان نسبت به اساتید گوش شنوا دارند در خصوص انقلاب و آرمان های آن نیز روشن گری کنند.

 

ایشان همچنین خطاب به اساتید گفت: جوانان ما باید بدانند که قبل از انقلاب هیچ یک از ما اختیاری نداشته و صاحب هیچ چیزی نبودیم، به طوری که قرارداد صدساله نفت ما مختص کشورهای بیگانه بود. همچنین باید به کمک کلاس های درس روشن گری شود که امروزه ما به یمن آرمان های والای انقلاب به قدرت بلامنازع در دنیا تبدیل شده ایم و هر یک از ما اختیاراتی در کشور داریم.

 

ایشان همچنین در ادامه بیان داشت اگر چه در کشور مشکلاتی وجود دارد ولی این نباید باعث شود که از اختیارات، پیشرفت ها و امکانات الان غافل شویم. امروزه ما به برکت اسلام در دنیا مطرح هستیم و حرف اول و آخر را می زنیم.

 

حضرت علما در بخش دیگری از فرمایشات خود با اشاره به این موضوع که سال ها قبل در آمریکا بین مردم یک نظر سنجی برگزار شد با این مفهوم که کدام کشور نسبت به دیگر کشورها سیاسی تر و با بصیرت تر است، عنوان نمود بر اساس این نظر سنجی همه به کشور ایران اشاره کردند و این کشور را آگاه و هوشیار خطاب نمودند، چرا که آنچه اسلام به ما یاد داده و بر اساس آن باعث شده ما به کشوری با بینش و آگاهی بالا تبدیل شویم، بصیرت است. بصیرت این امکان را برای خانواده ها ایجاد می کند که هوشیار و آگاه باشند و نگذارند جوانانشان فریب کشورهای بیگانه‌ای را بخورند.

 

گفتنی است، مراسم عزاداری دهه اول محرم از چهارشنبه 28 تیرماه هر روز بعد از نماز ظهر و عصر در نماز خانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 

 

 

سوالی دارید؟