چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۱۰/۲۴

دیدار جمعی از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه با خانواده دو شهید معزز مدافع حرم

با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، ریاست و جمعی از مسئولان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با خانواده دو شهید معزز مدافع حرم استان کرمانشاه "شهید حاج اکبر نظری" و "شهید محمد حسین علیخانی" دیدار نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ طی این دیدار، دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه، به منش و اخلاق جوان مردانه و با غیرت هر دو شهید اشاره نمود و بیان داشت بی شک شهدا اسوه شجاعت و دلاوری هستند.

 

ایشان در ابتدا در خصوص شهید گرانقدر حاج اکبر نظری به نقل از مادر بزرگوار ایشان عنوان داشت: شهید حاج اکبر نظری رزمنده دوران جنگ تحمیلی همیشه حسرت شهادت هم رزم های خود را می خورد که خوشبختانه در آخر به مقام والای شهادت که آرزوی ایشان بود نائل گشت.

 

فرزند ایشان در ادامه به اخلاق و منش پدر اشاره نمود و گفت: شهید حاج اکبر نظری قبل از شهادت در بستر بیماری بودند و مرتبا دعا می کردند که زودتر در کنار هم‌رزمان مدافع حرم خود باشند. ایشان آرزویی جز شهادت نداشتند و در آخر به این حسرت چند ساله پایان داده و به آرزوی دیرینه خود رسیدند و در کنار شهید حاج قاسم و دیگر هم‌رزمان مدافع حرم خود به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

 

در ادامه حاج محمد رسول الماسوندی کارشناس مسئول حراست دانشگاه و هم رزم شهید نظری در جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس، به بیان خاطرات خود با شهید نظری پرداخت و تصریح نمود: شهید حاج اکبر نظری از فرماندهان شجاع جنگ تحمیلی بود که به لطف شجاعت و تدبیر ایشان، کشور عزیزمان توانست در چند نبرد پیروز میدان باشد.

 

در ادامه ریاست دانشگاه به شأن و منزلت شهید محمد حسین علیخانی اشاره نمود و ایشان را نه تنها رزمنده با غیرت و توانمند معرفی نمود بلکه به جایگاه رفیع علم و دانش ایشان نیز اشاره نمود.

 

گفتنی است در پایان مسئولان دانشگاه با اهدای لوح از خانواده بزرگ و معزز دو شهید گرانقدر مدافع حرم تقدیر به عمل آوردند.

سوالی دارید؟