شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۱۰/۱۷

جایگاه ویژه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تولید مقالات بین المللی در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور

دکتر رضا همتی، مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه با ارائه گزارشی بر اساس شاخص های بهره وری موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری در خصوص دانشگاه های کشور، به مقایسه جایگاه دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تولید مقالات بین المللی با سایر دانشگاه های پرداخت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ دکتر رضا همتی، مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در این راستا خاطر نشان ساخت: بر اساس گزارش بهره وری دانشگاه ها کشور در تولید مقالات علمی بین المللی بر مبنای چند شاخص کمی و کیفی، باید گفت که دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تولید مقالات بین المللی جایگاه خوبی دارد.

 

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: این گزارش بر اساس بررسی خروجی علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در قالب مقالات نشریات نمایه شده در پایگاه های بین المللی معتبر سنجش و ارزیابی شده است.

 

ایشان همچنین در ادامه گفت: در این رتبه بندی ها ملاک اصلی موفقیت در دریافت استناد می باشد؛ پایگاه jcr از معتبر ترین پایگاه های است که می توان برای بدست آوردن اطلاعات به آن مراجعه کرد.

 

مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در پایان یادآور شد: این گزارش بر اساس قدمت دانشگاه ها در دسته های دانشگاه های جامع، صنعتی، علوم کشاورزی، زیر نظام و هنر، میانگین شاخص های کمی و کیفی، رتبه بندی ملی isc شاخص ضریب تاثیر، نسبت مجموع مقالات در ضریب تاثیر نشریه به تعداد اعضای هیأت علمی، سرانه مقالات دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بهره وری دانشگاه و سایر موارد تهیه شده است.

 

علاقه مندان می توان برای مشاهده این گزارش کلیک نمایند.

 

سوالی دارید؟