یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۸/۲۲

بازدید رئیس سازمان امور دانشجویان کشور از دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

دکتر هاشم داداش پور، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان روز پنجشنبه  ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ با حضور ریاست و جمعی از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه از پروژه های عمرانی و فضاهای دانشجویی این دانشگاه بازدید نمود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ طی این بازدید یک روزه، دکتر علیرضا دودمان تیپی، ریاست دانشگاه ضمن خوشامدگویی به صداقت و اخلاص مسئولین وزارتی اشاره نمود که تمام تلاش خود را صرف نظر از هرگونه شائبه در مسیر اصلاح دانشگاه ها بکار گرفته اند.

 

ایشان همچنین به بین المللی شدن دانشگاه صنعتی کرمانشاه اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: این دانشگاه با توجه به اقداماتی که در این زمینه انجام داده شرایط بین المللی شدن را دارد و به کمک اعضای خود قصد دارد با تلاشی مضاعف در خارج از محیط خود در شهرستان های استان پردیسی فناور تحت مدیریت این دانشگاه ایجاد نماید که از این طریق بتواند سهم بسزایی در پیشبرد اهداف والای آموزشی در شهرستان های کوچک این استان داشته باشد.

 

دکتر مجید محدثی، معاون اداری و مالی دانشگاه نیز در خصوص اعتبارات مصوب شده دانشگاه در سال  ۱۴۰۱ در حوزه دانشجویی و به خصوص یارانه های دانشجویی توضیحاتی را بیان نمود.

 

در ادامه دکتر رضا همتی، مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه ضمن تشریح اقدامات پژوهشی و فناوری این دانشگاه، با ارائه گزارشی به معرفی جایگاه بین المللی دانشگاه و همچنین کسب افتخارات و دستاورده های آموزشی، پژوهشی و فناوری اعضای هیأت علمی جوان دانشگاه پرداخت.

 

دکتر بنی اردلانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز ابتدا با معرفی و تشرح وظایف و اختیارات این معاونت و حوزه های آن، با ارائه گزارشی به نکاتی در خصوص میزان پیشرفت این حوزه در مسائل دانشجویی، اشاره نمود.

 

در ادامه  دکتر هاشم داداش پور، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهیختگانی این چنین جوان و باانگیزه در ابتدا رشد چشمگیر این دانشگاه را افتخاری برای کشورعنوان نمود.

 

ایشان در خصوص سوق  دادن دانشگاه ها به جذب دانشجویان خارجی و تحصیل آن ها در کشور عزیزمان، توجه به بحث بین المللی شدن دانشگاه ها را مهم ارزیابی نمود و تصریح نمود: تحقق این موضوع منوط بر آن است که دانشگاه های که با توجه به تلاش چندساله خود زمینه بین المللی شدن را دارند هر چه زودتر به کمک مسئولین وزارتی شرایط بین المللی شدن خود را مهیا کنند.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان کشور در ادامه سخنان خود، شرایط دانشگاه صنعتی کرمانشاه را نسبت به دانشگاه های هم همتراز بسیار رضایت بخش عنوان نمود و در خصوص تخصیص بودجه، به نقش نمایندگان استانی در مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و یادآورد شد: دانشگاه ها در جبران کمبودات اعتبارات خود می توانند از توان و ظرفیت نمایندگان استان خود در مجلس استفاده کنند.

 

این مقام مسئول به نقش تاثیر گذار خیرین نیز اشاره نمود و عنوان کرد: بسیاری از دانشگاهای ما به کمک خیرین توانسته اند، اقدام به ساخت خوابگاه های ملکی خود کنند.

 

دکتر داداش پور، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور در ادامه برای تمام کسانی که برای قوام یک دانشگاه تلاش می‌کنند، آرزوی سلامتی نمود و در پایان با اشاره به آسیب پذیری دانشجویان از مسئولین خواست پیش از گذشته مراقب سلامت جسم و روان دانشجویان باشند.

 

گفتنی است؛ دکتر داداش پور به همراه مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه از پروژه‌ای عمرانی امور دانشجویی، سلف سرویس، سوله و زمین ورزشی دانشگاه بازدید نمود.

 

📸جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک نمایید

 

 

سوالی دارید؟