چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۷/۳۰

برگزاری مراسم معارفه نو دانشجویان سال تحصیلی 1401 - 1402 دانشگاه صنعتی کرمانشاه

با هدف آشنایی نو دانشجویان با فضاهای آموزشی و اداری و همچنین نکات آموزشی، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی 1401-1402 با حضور مسئولین دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در ابتدای این مراسم که روز پنج شنبه 28 مهرماه 1401 برگزار شد، دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه، ضمن ابراز خرسندی از حضور نو دانشجویان فرهیخته در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با معرفی اجمالی از دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه دانشگاهی جوان و نو پا می باشد که به یمن محیط خوب و صمیمانه ای که بین اعضای آن وجود دارد و همچنین اقدامات آموزشی، علمی و پژوهشی اساتید جوان خود، توانسته است نه تنها در کشور بلکه در بین دانشگاه های برتر دنیا نیز به جایگاه والایی برسد.

 

ایشان در ادامه گفت: در این دانشگاه ما شاهد دانش آموختگانی هستیم که اکنون برخی از آن ها در شرف استاد شدن و برخی دیگر در حال تحصیل در دانشگاه های برتر در خارج از کشور هستند.

 

ریاست دانشگاه همچنین با اشاره به اینکه جوان بود این دانشگاه نیز باعث شده است در شرایط حال با کمی و کاستی هایی مواجهه شویم، نبود خوابگاه ملکی در این دانشگاه را نیز یکی از این کاستی ها عنوان داشت و اظهار امیدواری نمود در آینده نزدیک با مرتفع کردن این کاستی ها، شاهد خوابگاه های خود دانشگاه در محیط آن باشیم.

 

دکتر دودمان تیپی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شما عزیزان با ورود به دانشگاه وارد صفحه ای جدید از زندگی خود شده اید، ابراز داشت: یقینا شرایط کنونی شرایطی حساس و آینده ساز می باشد که شما دانشجویان فرهیخته باید خود را برای آن آماده کنید.

 

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه همچنین اضافه کرد: یکی دیگر از نکات مهمی که شما دانشجویان فرهیخته باید به آن توجه کنید، ناامیدی می باشد؛ ناامیدی در هر کاری مانع بزرگی در رسیدن به نتیجه و ثمره آن کار می باشد.

 

ایشان ادامه دارد: البته کم نیستند افرادی که با توجه به اینکه خود توانایی انجام کاری را ندارند آن را غیر ممکن می پندارند و می خواهند مانع شما از انجام آن کار شوند. شما عزیزان باید با پشتکار خود مانع این افراد شوید.

 

دکتر دودمان تیپی تصریح نمود: در کشور ما امروزه امکان تحصیلات عالی نسبت به گذشته هموار شده است و همچنین شرایط تحصیل نیز آسان تر شده است. امروزه شما دانشجویان می توانید به کمک شرایطی که در فضای الکترونیکی وجود دارد، خیلی راحت و آسان به منابع آموزشی و علمی دست یابید.

 

ایشان با اشاره به اینکه دنیا امروز دنیای رقابت های سخت می باشد، گفت: با شرایط حال حاضر هر فردی بخواهد در هر زمینه ای چون علمی، آموزشی و حتی ورزشی همیشه موفق باشد، نیاز است به شرایطی که اکنون دارد، قانع نباشد و همچنان با پشتکار به تلاش خود ادامه بدهد.

 

ریاست دانشگاه به دانشجویان توصیه کرد: امروزه شما دانشجویان فرهیخته به عنوان قشر پیشرو، مستعد و پرظرفیت کشور باید ابتدا خود سازی کنید و طی این چند سال از لحاظ علمی، اخلاقی و همچنین سلامتی روح و جسم آماده باشید که بتوانید برای مملکت خود و آیندگان مثمر ثمر باشید.

 

ایشان همچنین تاکید کرد: نکته دیگری که شما عزیزان باید به آن توجه کنید، فرهنگ سازی دروغین کشور های بیگانه می باشد، شما دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته جامعه نباید به هیچ عنوان فریب کشور های بیگانه را بخورید چرا که تبلیغات و فرهنگ سازی آن ها دروغی بیش نیست و اگر وارد آن شوید، میفهمید که سرابی بیش نبوده است.

 

ریاست دانشگاه در پایان ضمن آرزی موفقیت برای نو دانشجویان با اشاره به اینکه همه ما در هر کیش و مذهب، فرهنگ و لهجه ای که هستیم تنها یک قوم می باشیم که تحت لوای ایران عزیز یک ملت را تشکیل می دهیم از همه دانشجویان خواست با هم وحدت داشته باشند و یک هدف را دنبال کنند.

 

در ادامه مراسم دکتر بنی اردلانی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن معرفی و تشرح وظایف و اختیارات این معاونت و حوزه های آن، از دانشجویان خواست که این معاونت را به عنوان یکی از حوزه های مهم دانشگاه که در طول تحصیل خود با آن روبه رو هستند، همراهی نمایند.

 

ایشان در ادامه نکاتی را در خصوص انواع وام های دانشجویی و شرایط آن، تغذیه و اتوماسیون آن، کار دانشجویی، شورای انضباطی، سراهای دانشجویی، مرکز بهداشت و درمان، مرکز مشاوره و سایر موارد توضیح داد.

 

دکتر بنی اردلانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص کانون ها و تشکلات دانشجویی نکاتی بیان کرد و از دانشجویان خواست چنانچه به عضو شدن در این تشکل ها و کانون های دانشجویی علاقه دارند، ابتدا اساس را تحصیل خود قرار بدهند و سپس با برنامه ریزی درست و منظم وارد این تشکلات و کانون ها شوند.

 

در ادامه دکتر سهراب فتحی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز ورود نودانشجویان به دانشگاه صنعتی کرمانشاه را خیر مقدم گفت و در ابتدا از این عزیزان خواست با برنامه ریزی منظم و دقیق تمام تلاش خود را به تحصیل معطوف نمایند و هر آنچه که این عزیزان را از تحصیل دور می کند را کنار بگذارند.

 

ایشان به معرفی و تشرح وظایف معاونت، مدیریت و کارشناسان آموزشی پرداخت و در ادامه نیز در خصوص رشته های تحصیلی دانشکده ها، نحوه ثبت درخواست های آموزشی و گواهی اشتغال به تحصیل، مرخصی تحصیلی، نحوه اخذ دروس، معرفی گزیده ای از آئین نامه ها و قوانین آموزشی، تعداد واحد های اخذ شده در هر رشته ای، معرفی و آشنایی با سیستم گلستان و پیام رسان گفتینو، معرفی افتخارات دانشجویی، تعداد دانشجویان حائز رتبه برتر، درخواست های پرکاربرد دانشجویی، پل های ارتباطی بین دانشجو و کارشناسان آموزش، تقویم آموزشی، راهنمای آموزش، نحوه ثبت نام در کارگاه ها و وبینار ها و سایر موارد نکات حائز اهمیتی را بیان نمود.

 

دکتر سهراب فتحی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در پایان ضمن آرزویی موفقیت برای دانشجویان، از دانشجویان خواست که ضمن بازدید روزانه از سایت دانشگاه، با عضو شدند در کانال های رسمی دانشگاه در فضای الکترونیکی، اخبار و اطلاعیه ای آموزشی دانشگاه را دنبال کنند.

 

در حاشیه این مراسم مهندس عقیل الوند منش، مدیر حراست دانشگاه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور دانشجویان در دانشگاه با بیان اینکه وظیفه هر حراستی حفظ صیانت دانشجویی و حفظ سلامت جسمی و ایجاد امنیت این عزیزان می باشد از دانشجویان خواست حراست را دوست و همراه خود بدانند.

 

ایشان از نو دانشجویان خواست فریب تبلیغات غلط دشمنان را نخورند چرا که قصد آن ها ضربه زدن به امنیت شما و مردم عزیز ما می باشد.

 

مدیرت حراست دانشگاه در ادامه توضیحاتی را در خصوص آئین نامه های ابلاغی حراست در خصوص دانشگاه بیان نمود و در پایان بار دیگر از دانشجویان خواست حراست را دوست قابل اعتماد خود بدانند چراکه حراست دانشگاه در هر شرایطی با ایجاد امنیت کامل همراه و همیار دانشجو می باشد و حامی آن ها در رویاروی با مشکلات می باشد.

 

بر مبنای این گزارش پایان این مراسم با نشست نودانشجویان با مدیران گروه های آموزشی همراه بود و طی آن نو دانشجویان با نکات آموزشی رشته های خود آشنا شدند.

سوالی دارید؟