پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۴/۰۱

نشست رئیس صندوق رفاه دانشجویان با جمعی از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 


روز سه شنبه ۳۱ خردادماه، نشستی با حضور دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، دکتر جهانشیر امینی، سرپرست معاونت اداری مالی و مدیریت منابع صندوق رفاه دانشجویان، دکتر الیاس نورایی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و امور سرمایه گذاری صندوق رفاه دانشجویان و جمعی از مسئولین و مدیران دانشگاه در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در ابتدای این نشست، دکتر علیرضا دودمان تیپی، ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی، حضور مسئولین وزارت عتف در دانشگاه ها را نقطه عطفی در شناساندن و مرتفع کردن مشکلات دانشگاه قلمداد نمود. 


ایشان در ادامه یکی از مهمترین دغدغه های حوزه دانشجویی دانشگاه را نبود خوابگاه عنوان کرد و در این خصوص تصریح نمود: یقیناً وجود خوابگاه به عنوان اساسی ترین رکن، برای هر دانشگاهی به منزله حیات می باشد. 


ریاست دانشگاه همچنین اضافه کرد: همانطور که بارها در جلسات به آن اشاره شده است یکی از اولویت های دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ساخت خوابگاه می باشد که نبود آن بی شک این توقع را ایجاد می کند که مسئولین یاری رسان دانشگاه در ساخت آن باشند. 


در ادامه دکتر بنی اردلانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، به خوابگاه های خودگردان دانشگاه اشاره نمود و گفت: در حال حاضر دانشگاه برای اسکان دانشجویان خود مجبور است از خوابگاه های خودگردان استفاده کند که شرایط و فضای آن ها زیبنده دانشجویان نمی باشد. 


ایشان همچنین ادامه داد: بنابر خود اظهاری دانشجویان، در خوابگاه های خود گردان آسیب های اجتماعی زیادی دانشجویان ما را تهدید می‌کند که با ساخت خوابگاه در داخل دانشگاه می توان مانع اینگونه آسیب ها شد. 


ایشان در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه کلنک زنی دو بلوک خوابگاه را در محوطه خود انجام داده که ادامه پروژه نیاز به کمک و عنایت مسئولین وزارت عتف دارد. 


در ادامه نشست، دکتر الفتیان، مدیر امور دانشجویی دانشگاه نیز از ساخت و تجهیز آشپزخانه دانشگاه به وسایل روز پخت و پز اشاره نمود و بیان کرد: امور دانشجویی دانشگاه در حال حاضر چند سالی می باشد که با رعایت کلیه موارد بهداشتی، پخت غذای دانشجویان خود را انجام می‌دهد.

 

 ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص شرایط اعطای وام های دانشجویی و آئین نامه ها، نحوه ثبت نام و شرایط پرداخت آن نیز نکاتی بیان نمود. 


در ادامه دکتر رضا همتی، مدیر امور پژوهشی دانشگاه، با ارائه گزارشی به تشریح نکاتی در خصوص دستاوردهای پژوهشی، عملکرد حوزه پژوهش، تعداد هیأت علمی، تعداد دانشمندان یک درصد برتر و دو درصد برتر دنیا دانشگاه، سرانه چاپ مقاله، عملکرد حوزه واحدهای فناور و مرکز رشد، شرکت های دانش بنیان، جایگاه خوب دانشگاه نسبت به دانشگاه ها بزرگ کشور، تفاهم نامه ها، آیین نامه های مصوب شده و سایر موارد پرداخت. 


ایشان در پایان ضمن اشاره به مجهز بودن آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه، شرایط نرم افزاری دانشگاه را عالی، ولی در خصوص فضاها، شرایط را محدود عنوان نمود. 


بنابراین گزارش، در ادامه این نشست، دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، ضمن ابراز خردسندی از حضور در جمع اعضای فرهیخته و جوان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، این دانشگاه را جوان همراه با عملکرد و پیشرفت مناسب عنوان نمود. 


ایشان به سفر ریاست محترم جمهور به استان اشاره نمود و از مسئولین دانشگاه خواست که با مغتنم شمردن این فرصت مشکلات خود را به رئیس جمهور ارجاع دهند. 


 در حاشیه این نشست، دکتر گنجی به نحوه ثبت نام وام های دانشجویی و اولویت بندی آن ها اشاره نمود و تاکید کرد که در وام های دانشجویی اولویت با دانشجویان مستعد کم بضاعت می باشد.  ایشان در تکمیل سخنان خود، دانشجویان کم بضاعت اما مستعد را کسانی دانست که با وجود همت بلندی که در تحصیل دارند، نمی توانند از عهده هزینه های تحصیل خود بر بیایند و تحصیلات خود را به پایان برسانند. 


رئیس صندوق رفاه دانشجویی در ادامه خاطر نشان ساخت: کلیه وام های دانشجویی تا اواخر تیرماه پرداخت خواهد شد. 


دکتر گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویی در خاتمه تاکید کرد که مسئولین وزارتی بدون شک حامی دانشگاه های جوان می باشند و تمام توان خود را در مرتفع کردن مشکلات آن ها به کار می گیرند. 


در ادامه، دکتر جهانشیر امینی، سرپرست معاونت اداری مالی و مدیریت منابع صندوق رفاه دانشجویان نیز در این نشست محیط دانشگاه صنعتی کرمانشاه را محیطی جوان، مستعد و سالم دانست و خاطر نشان ساخت: عملکرد و پیشرفت دانشگاه صنعتی کرمانشاه بی شک افتخاری برای استان می باشد. 


ایشان همچنین با تاکید بر اینکه خوشبختانه می تواند از توان دانشگاه رازی برای کمک به دانشگاه صنعتی استفاده کرد، تصریح نمود: دانشگاه رازی خود را در برابر دانشگاه صنعتی کرمانشاه مسئول می داند، چرا که پیشرفت هر دو دانشگاه سهم بخصوصی در ارتقاء استان دارد.


دکتر امینی در خاتمه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در جلسه کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اشاره نمود و یادآور شد: دانشگاه ها می توانند در این خصوص با رایزنی و همکاری به راه کارهای خوبی به نفع خود برسند. 


گفتنی است در پایان این نشست دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان به همراه دکتر جهانشیر امینی و دکتر الیاس نورایی با حضور ریاست و جمعی از مسئولین دانشگاه از فضای دانشگاه و همچنین فضا و تجهیزات آشپزخانه و سلف سرویس دانشگاه بازدید کردند.

 

📸جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک نمایید

سوالی دارید؟