چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۳/۱۶

حضور دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بین دانشگاه های برتر جهان در سیستم رتبه بندی RUR (Round University Ranking) در سال 2022


 
دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای اولین بار موفق به کسب رتبه 807 در بین دانشگاه های برتر دنیا در سیستم رتبه بندی RUR (Round University Ranking) در سال 2022 گردید.
 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ دکتر مهدی خزایی، مدیر دفتر همکاری های بین المللی دانشگاه با اعلام این خبر، گفت: سیستم رتبه بندی راوند (RUR)، یک مؤسسه رتبه بندی بین المللی دانشگاه های برتر جهان می باشد که از سال 2010 در دانشگاه موسکو آغاز به فعالیت کرده است.

 

ایشان ادامه داد: این سیستم در رتبه بندی هر ساله بیش از 1000 دانشگاه از 85 کشور جهان را با 20 شاخص گروه بندی شده در چهار حوزه اصلی فعالیت شامل "تدریس"، "پژوهش"، "تنوع بین المللی" و "پایداری ملی" دانشگاه ارزیابی می کند.

 

دکتر مهدی خزایی با اشاره به اینکه از مزایای این نظام رتبه بندی ارزیابی و مقایسه دقیق دانشگاه ها در شاخص های مختلف به تفکیک هر شاخص می باشد، همچنین خاطر نشان ساخت: در حال حاضر 15 دانشگاه از ایران توسط این مؤسسه رتبه بندی می شوند که دانشگاه صنعتی کرمانشاه موفق به کسب رتبه کلی 807 و رتبه 632 در حوزه "پژوهش" در بین دانشگاه های جهان برای اولین بار در سال 2022 گردید.

سوالی دارید؟