پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۳/۱۱

برگزاری دومین نشست رؤسای دانشگاه‌های منطقه پنج کشور با معاون وزیر 

دومین نشست رؤسای دانشگاه‌های منطقه پنج کشور با حضور دکتر علی خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری "در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌های کشور" به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در این نشست، دکتر خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، با تاکید بر تقویت هم‌افزایی و هم‌فکری منطقه‌ای دانشگاه‌ها برای به اشتراک گذاشتن تجربیات علمی، آموزشی و پژوهشی، عنوان کرد: باتوجه به شعار سال و شرایط کنونی، بیش از بیش نیاز می‌باشد، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی در راستای مرتفع کردن نیازهای کشور هم‌فکر و همراه باشند.

 

دکتر علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مهم برشمردن این نشست در این خصوص افزود: در حاشیه این نشست، ضمن هم‌فکری و ارائه پیشنهادات روسای دانشگاه‌ها، به مسائل و مشکلات مالی دانشگاه‌ها به عنوان یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های آنها در حضور دکتر خطیبی اشاره شد و در ادامه با هم‌فکری اعضاء راهکارهای موثری در راستای برون رفت از مشکلات مالی ارائه و مقرر گردید در آینده، برخی از این راهکارها اجرایی شود.


ایشان همچنین اضافه کرد: از دیگر نکاتی که در این نشست با حضور دکتر خطیبی به آن اشاره شد، توسعه کمی و کیفی این دانشگاه‌ها و نقش‌آفرینی در مسائل استان‌ها با تاکید بر شعار سال بود.


گفتنی است، چندماه پیش نیز اولین نشست معاون وزیر علوم در دولت سیزدهم با رؤسای دانشگاه‌های منطقه‌ی پنج کشور برگزار شد.

 

دانشگاه‌های استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان از نظر طبقه‌بندی وزارت علوم، به‌عنوان منطقه‌ی پنج دانشگاهی کشور، تعریف شده‌اند.

سوالی دارید؟