جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۱/۰۲/۰۸

صعود 96 پله ای دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سیستم رتبه بندی SCImago در سال 2022

دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سیستم رتبه بندی SIR (SCImago Institutions Rankings) در سال 2022 با 96 صعود نسبت به سال گذشته، موفق به کسب رتبه 713 در بین دانشگاه های جهان گردید. همچنین در شاخص نوآوری با 120 پله صعود در جایگاه 427 جهان قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ دکتر مهدی خزایی، مدیر دفتر همکاری های بین الملل دانشگاه با اعلام این خبر افزود: رتبه بندی سایماگو (SCImago) توسط گروه پژوهشی به همین نام از سال 2009 در دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام می شود که بر اساس تعداد مقالات علمی مؤسسات آموزش عالی کشورهای مختلف موجود در بانک اطلاعاتی اسکوپوس آن ها را ارزیابی و رتبه بندی می کند. این رتبه بندی یکی از جدیدترین و جامع ترین نظام های رتبه بندی پژوهشی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهش محور در جهان است. مؤسسه سایماگو به منظور بررسی عملکرد مؤسسات تحقیقاتی از 3 معیار پژوهش (50 درصد)، نوآوری (30 درصد) و اجتماعی (20 درصد) استفاده می کند.

 

ایشان تصریح نمود: در رتبه‌بندی سایماگو ۲۰۲۲، اطلاعات ۵ سال گذشته مبنای بررسی حوزه‌های پژوهش و نوآوری و اطلاعات سال ۲۰۲۱ مبنای بررسی حوزه اجتماعی می‌باشد، و تعداد ۴۳۶۴ دانشگاه از سراسر جهان  حضور داشته اند.

سوالی دارید؟