سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۱/۰۳

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از بانوان فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن، طی مراسمی از بانوان فرهیخته دانشگاه تکریم و تجلیل شد. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ در روز یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰، همزمان با فرا رسیدن خجسته میلاد بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن، طی مراسمی با حضور دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه از بانوان فرهیخته و صاحب کرامت دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد. 


در این مراسم، دکتر دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه، ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن، با سخنانی ابراز نمود در این دانشگاه به عنوان یک اجتماع کوچک، برای همه ما افتخار بزرگی می باشد که در خدمت بانوانی این چنین فرهیخته، با کرامت، با اخلاق و با صلابت هستیم که وجود با ارزش آن ها برای همه اعضاء به خصوص دانشجویان دختر دانشگاه الگو و سرلوحه می باشد. 


ایشان در ادامه اعلام کرد: یقیناً در این دانشگاه بخش عظیمی از مسئولیت ها و فرآیندکاری بر دوش بانوان فرهیخته و صاحب کرامت می باشد که بنده به نوبه خود از زحمات و صبوری آن ها تقدیر و تشکر خواهم نمود. 


سرپرست دانشگاه با تاکید بر اینکه هیچ رویداد و حرکتی بدون کاستی و خطا نمی باشد و بر هر عملکردی ایرادی وجود دارد، به بانوان دانشگاه قول داد در سال های آتی در بسیاری از زمینه های صنفی و رفاهی به بانوان فرهیخته دانشگاه، توجه بیشتری شود و کاستی های موجود مرتفع شود. 


ایشان همچنین به حوزه امور بانوان دانشگاه نیز اشاره نمود و یادآور شد: در خصوص رفع برخی از دغدغه های صنفی و رفاهی بانوان در دانشگاه، هنوز اقداماتی صورت نگرفته که انتظار می رود به کمک نماینده امور بانوان و دیگر مسئولین در خصوص این مسائل در اسرع وقت چاره ای اندیشید و آن ها را مرتفع کرد. 


دکتر دودمان تیپی در بخشی دیگر از سخنان خود به صحیفه امام خمینی (ره) در خصوص جایگاه و نقش بانوان از دید و نگرش دین اسلام اشاره نمود و با تاکید بر اینکه دیدگاه برخی از ادیان و انقلاب های مختلف نسبت به جایگاه و نقش بانوان در جامعه، محیط کار و خانواده متفاوت و کاملا ابزاری می باشد، دیدگاه اسلام را نسبت به جایگاه و نقش بانوان همراه با کرامت و بزرگی عنوان نمود و خاطر نشان ساخت: از دیدگاه اسلام، جایگاه زنان در هر سطحی از جامعه، اداره و خانواده کاملا هم تراز با مردان است و درصد مشارکت آن ها در کلیه فرآیند های اجتماعی، اداری و خانواده بی اندازه و قابل احترام می باشد.


 ایشان همچنین اضافه نمود: از دیدگاه انقلاب اسلامی ما نیز، جایگاه بانوان در هر عرصه و مقامی با احترام و کرامت همراه می باشد و نگاه ابزاری به بانوان در نگرش آن جایی نخواهد داشت.


در ادامه مراسم، دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه، صمیمانه پای تمامی درددل ها و مشکلات بانوان با کرامت و فرهیخته دانشگاه نشستند و مقرر گردید؛ در اسرع وقت جلسه ای با حضور نماینده امور بانوان در دانشگاه و برخی از مسئولین در راستا رسیدگی به دغدغه های صنفی و رفاهی بانوان برگزار گردد. 


گفتنی است در پایان این مراسم با حضور دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه با اهدای لوح تقدیر از زحمات بانوان فرهیخته شاغل در دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

 

سوالی دارید؟