یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۰/۲۸

دیدار صمیمانه سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه

دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به اتفاق جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه با حضرت آیت الله مصطفی علما دیدار نمودند. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ صبح روز دوشنبه ۲۷ دیماه 1400، دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه به اتفاق جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه با حضرت آیت الله مصطفی علما دیدار نمودند. 

 

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی زاده، مسئول بسیج اساتید در دانشگاه در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از آغاز به کار دولتی مردمی، جهادی و انقلابی، با برشمردن برخی از ویژگی های بارز سرپرست جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه از جمله تواضع، فروتنی، مسئولیت پذیری، ساده زیستی، گشاده رویی و غیره، ایشان را فردی جهادی و انقلابی معرفی نمود که وجود آن برای دانشگاه مایه پیشرفت و تحقق اهداف می باشد. 


ایشان در ادامه با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه جوانانی متدین، ولایت مدار و آینده ساز می باشند، از حضرت آیت الله مصطفی علما درخواست نمود که با حضور معنوی و پرخیر و برکت خود در دانشگاه، دانشجویان را از بیانات والای خود مستفیض فرمایند. 


در ادامه دکتر دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه، ضمن قدردانی از توجه و حمایت حضرت آیت الله مصطفی علما، به تشریح برخی از دغدغه ها و مشکلات دانشگاه صنعتی کرمانشاه پرداخت. 


ایشان در ابتدا به مسئله اوقاف اشاره نمود و با اشاره به این موضوع که تصرف مذکور مجوّز شرعی داشته باشد که علم آموزی و نماز خواندن در آن مکان اشکال شرعی نداشته باشد. رسیدگی به این موضوع را مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد به کمک دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه بتواند این دغدغه را قانون مند مرتفع کرد.


سرپرست دانشگاه با اشاره به وظیفه خطیر مسئولین دانشگاه در قبال امنیت و رفاهیات دانشجویان، اسکان این عزیزان در خوابگاه های خود دانشگاه که یقیناً از امنیت خوبی برخوردار خواهند بود را یکی دیگر از مهمترین دغدغه های دانشگاه عنوان نمود و تصریح کرد با توجه به اهمیت این موضوع اگر خیرین استان با همت والای خود بتوانند یاری رسان دانشگاه در ساخت خوابگاه های آن باشند، بی شک تحقق آن نه تنها سعادتی دنیوی و اخروی برای این عزیزان در پی خواهد داشت، بلکه باعث می شود، دغدغه اسکان دانشجویان نیز مرتفع شود. 


ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وجود مساجد در دانشگاه ها بسیار مؤثّر و حیاتی می باشد، عنوان نمود: زیبنده یک دانشگاه با وجود اعضایی این چنین ولایت مدار و متدین نیست که عاری از مکانی برای عبادت و راز و نیاز باشد به همین خاطر در همین راستا نیز این انتظار می رود که حضرت آیت الله مصطفی علما و مسئولین استان یاری رسان دانشگاه باشند که دانشگاه بتواند ساخت مسجد خود را به پایان رساند. 


دکتر علیرضا دودمان تیپی در پایان با اشاره به اینکه رسم بزرگان آن است که به محبان خود توجه کنند از حضرت آیت الله مصطفی علما دعوت نمود که در آینده نزدیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه را از حضور پرخیر و برکت خود مستفیض فرمایند. 


در ادامه دکتر محدثی، معاون اداری و مالی دانشگاه نیز با تاکید بر اینکه این معاونت با اشراف کامل بر مسائل حقوقی و قانونی سعی کرده است در مسائل اداری و مالی به هیچ عنوان تخطی از قانون صورت نگیرد و تمام مسائل در چارچوب قانون انجام شود، تصریح نمود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه تاکنون توانسته است به کمک اعضاء و همچنین تدبیر مسئولین خود در برخی از دغدغه ها مالی فارغ گردد ولی همچنان برخی از این مشکلات به قوت خود باقی مانده است که انتطار می رود، مسئولین و بزرگان استان در این خصوص یاری رسان دانشگاه باشند. 


در ادامه الماسوندی، کارشناس مسئول اداره حراست دانشگاه نیز به مسئله مهم وحدت حوزه و دانشگاه اشاره نمود و با تاکید بر اینکه حوزه و دانشگاه به عنوان دو قشر مؤثر در پیروزی انقلاب اسلامی که نقش موثری در حفظ و تداوم انقلاب نیز دارند، باید با هم وحدت داشته باشند، خاطر نشان ساخت: توجه به این مسئله باعث می شود، شرایطی ایجاد شود که نقش حوزه در دانشگاه ها پررنگ تر شود که به کمک آن بتوان در کنار علم آموزی، شرایط خود سازی و تزکیه و تهذیب نفس در جوانان نیز مرتفع شود.

 
در ادامه حضرت آیت الله مصطفی علما ضمن ابراز خرسندی از وجود مسئولین و مدیرانی این چنین انقلابی، جهادی و مسئولیت پذیر در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با اشاره به اینکه دانشجویان ما در مقایسه با دانشجویان دیگر کشورهای توسعه یافته از لحاظ علم و اخلاق مداری بهتر و موثرتر هستند، همه مسئولین را در قبال آنها موظف و متعهد دانست و خدمت به جوانان این مرز و بوم را الهی برشمرد. 


ایشان همچنین کمک و همیاری بزرگان استان با دانشگاه ها را به عنوان یک وظیفه خطیر، مهم برشمرد و حضور آن ها در دانشگاه را منوط بر تمایل و پیگیری مکرر مسئولین آن دانست. 

 

نماینده محترم ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه هر آنچه که برای رضای خداوند و بنده خداوند انجام گیرد بی نتیجه نمی ماند و خداوند آن را جبران خواهد کرد. بیان نمود: همه ما نسبت به تکلیفی که از طرف خداوند و جامعه به ما محول شده است، مسئول هستیم و باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که از عهده این مسئولیت بر آییم. 


حضرت آیت الله مصطفی علما ارتباط گرفتن با جوانان را مهم تلقی نمود و تاکید کرد بدون شک جوانان، آینده سازان این مرز و بوم هستند و همه ما موظف هستیم که خدمتگزار آن ها باشیم. 


امام جمعه كرمانشاه با اشاره به برخی از خصوصیات و استعداد های بارز امام راحل (ره) که زمینه ساز وقوع انقلابی این چنین بزرگ در دنیا شد، یادآور شد: خداوند به همه ما استعداد و خصوصیت بارز بخشیده است و بر همه ما واجب است به کمک آن و تقویت صراط المستقیم، با خدمتی صادقانه و سالم دین خود را به آینده گان ادا کنیم.

 

سوالی دارید؟