یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۰/۱۶

برگزاری سلسله نشست های ادبی پویش بین المللی شعر انتقام سخت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


سلسله نشست های ادبی پویش بین المللی شعر انتقام سخت با حضور شاعران کرد زبان غرب کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ چهارشنبه ۱۵ دیماه، سلسله نشست های ادبی پویش بین المللی شعر انتقام سخت با حضور شاعران کرد زبان غرب کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. 

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی زاده، مسئول بسیج اساتید دانشگاه، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت جانسور حضرت فاطمه (س)، توجه به اشعار آیینی در استان را بسیار مهم ارزیابی نمود و با اشاره به دامنه ی باورهای مذهبی در استان، عنوان کرد که شاعران صاحب سبک کرد زبان باید در کنار تعهد ادبی خود به تعهد دینی و انسانی نیز توجه کنند.

 

ایشان در ادامه با اشاره به جایگاه والای شعر مقاومت در استان کرمانشاه، نشست های ادبی پویش بین المللی شعر انتقام سخت در استان را فرصتی مناسب برای ادای دین به رشادت ها و از خودگذشتگی های سردار اسلام، حاج قاسم سلیمانی عنوان نمود.

 

دکتر دودمان تیپی، سرپرست دانشگاه نیز در ادامه اشعاری را در  وصف سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی قرائت نمود و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری پویش بین المللی شعر در این دانشگاه، عنوان کرد: برای دانشگاه صنعتی کرمانشاه مایه مباهات است که متولی و میزبان مراسمی باشد که درون مایه و موضوع آن سردار دلها حاج قاسم سلیمانی باشد.


ایشان با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه با وجود شعرای به نام و خوش قریحه خود در زمینه شعر آیینی و ادبیات مقامتی صاحب سبک می باشد، برگزاری پویش بین المللی شعر انتقام سخت را فرصت خوب برای استان تلقی نمود. 


دکتر دودمان با بیان اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه صرف نظر از تخصص اصلی خود، حامی ادبیات در استان نیز می باشد، اعلام آمادگی کرد که از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه در برگزاری هرچه باشکوه تر این کنگره استفاده شود. 


در حاشیه این نشست، شعرای به نام مناطق کردنشین غرب کشور از جمله ؛ اصغر عظیمی مهر، فرهاد مرادی، سمیرا عرب، سعدی رشیدی، کوهی، رشیدیان، رضا مرادی و فریدونی اشعار کردی خود را در وصف سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت نمودند. 


در خاتمه نیز سروده ای از ساخته های اصغر عظیمی مهر در وصف سردار سلیمانی پخش شد.

 

📸گزارش تصویری از نشست های ادبی پویش بین المللی شعر انتقام سخت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سوالی دارید؟