سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۱۰/۱۶

برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

همزمان با فرارسیدن شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها، مراسم عزاداری به همین مناسبت در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ همزمان با فرارسیدن شهادت بانوی دو عالم، امّ ابیها حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، صبح روز چهارشنبه ۱۵ دیماه، مراسم عزاداری به همین مناسبت با سخنرانی حجت السلام والمسلمین دکتر موسوی زاده، مسئول بسیج اساتید در محل نمازخانه دانشگاه برگزار شد. 


بنابراین گزارش، در ابتدای این مراسم که با حضور اعضای هیأت علمی و یاوران علمی دانشگاه برگزار شد، حجت السلام والمسلمین دکتر موسوی زاده، ضمن گرامیداشت شهادت جانسوز ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س)، با اشاره به اینکه دشمنان اسلام بر آن هستند که ایام فاطمیه را مابین مردم جهان بی اهمیت جلوه دهند، احیای ایام فاطمیه را از واجبات دانست و خاطر نشان ساخت: وظیفه مسلمانان و عاشقان اهل بیت (ع) است که در این ایام آن چنان که شایسته می باشد به عزاداری حضرت فاطمه (س) دخت پیغمبر بپردازند. 


ایشان همچنین اضافه کرد: با گذری کوتاه بر تاریخ و کتاب ادیان مختلف متوجه می شویم که عزیزان و بزرگان زیادی خود را فدای امت و ولایت کردند که حضرت فاطمه (س) نیز یکی از این بزرگواران می باشد که در راه امت و ولایت، ناجوانمردانه بدست کفار به شهادت رسیدند. 


مسئول بسیج اساتید دانشگاه، در ادامه از دلگویه حضرت امیرالمؤمنین (ع) با پیامبر در شب خاکسپاری حضرت زهرا(س)، سخن گفت و با اشاره به خطبه سوم نهج البلاغه (خطبه شقشقیه)، که در آن امیر المومنین (ع) بصورت بلیغ و فصیح به آنچه بر سر همسرشان، حضرت زهرا (سلام الله علیهما) آوردند؛ اشاره نمودند، نکاتی را در خصوص شهادت جانسوز ایشان بیان کرد. 


حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در خاتمه با تاکید بر اینکه حضرت زهرا (س) با وجود سن و سال کم در بسیاری از فضایل و اخلاق حسنه سرآمد همه بودند، تصریح نمود: ایشان در عفاف، حجاب، بخشش، پاکدامنی، اخلاص، هانیه و...  همچون نگینی بی مانند می توانند الگو و سرآمدی برای همه مسلمانان جهان باشند. 


گفتنی است پایان مراسم با نوحه خوانی و مرثیه سرایی مداح اهل بیت دکتر محسن صمیمی، عضو هیأت علمی دانشگاه در مدح ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) همرا بود.

 

سوالی دارید؟