پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۹/۲۴

نشست تخصصی مسئولین مرکز آموزشی پژوهش غرب با اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه

با هدف تعامل و همکاری مشترک، نشست تخصصی با حضور مسئولین مرکز آموزشی پژوهش غرب و اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ روز سه شنبه ۲۳ آذر ماه به همت دفتر ارتباط با صنعت و مرکز رشد دانشگاه، نشست تخصصی با حضور مسئولین مرکز آموزشی پژوهش غرب و اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. 


بنابراین گزارش، در ابتدای این جلسه، مهندس شهرامی، رئیس مرکز آموزشی پژوهش غرب، ضمن بیان توضیحاتی در خصوص هدف، عملکرد و فرایندکاری مرکز رشد واحد غرب، در این راستا عنوان کرد: مرکز رشد واحد غرب با راه اندازه کارگروه های تخصصی خود، پتانسیل ها و ظرفیت های مراکز آموزشی و پژوهشی را شناسایی و بر اساس نیاز های صنعت در استان، زمینه های همکاری بین مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری و مراکز صنعتی استان را هموار می کند. 

 

ایشان با اشاره به اینکه کارگروه های تخصصی واحد غرب در بیشتر مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری استان فعال می باشد از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه درخواست کرد شرایط راه اندازی مرکز رشد واحد غرب را در این دانشگاه نیز هموار نمایند.


مهندس شهرامی در ادامه نیز توضیحاتی را در خصوص ابعاد قانونی و مراحل اجرایی و اداری همکاری های ایجاد شده، بیان کرد.

 

 در حاشیه این نشست، دکتر حشمتی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با توجه به پتانسیل ها و امکانات آموزشی، پژوهشی و فناوری و همچنین نیرو متخصص خود، آمادگی مرتفع کردن نیاز های مهندسی صنایع استان را دارد. 

 

در همین راستا ایشان از نمایندگان مرکز رشد واحد غرب در خواست کرد که مفاد کلی از فرآیند کاری خود و نیاز های صنعت استان را به مسئولین مرکز رشد دانشگاه ارجاع دهند که در اسرع وقت اساتید دانشگاه نسبت به ارائه پروپزال های مرتبط خود اقدام نمایند. 


معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه همچنین در خصوص مرکز رشد واحد غرب اضافه کرد: در این نوع همکاری ها در واقع دانشگاه می تواند در قامت یک شرکت دانش بنیان و اساتید ذیربط به عنوان اعضای این شرکت، از طریق انعقاد قرارداد بین دانشگاه و صنعت مورد نظر و سپس تفویض این قرار داد به اساتید، طرح های عنوان شده را عملیاتی کند.


گفتنی است در حاشیه این نشست، اعضا در خصوص قوانین، فرآیند و مراحل کارگروه های تخصصی مرکز رشد واحد غرب به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

سوالی دارید؟