پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۹/۱۷

برگزاری مراسم مجازی گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو در دانشگاه

به مناسب فرارسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو، مراسم مجازی به همین مناسبت با حضور دانشجویان دانشگاه در بستر آموزش الکترونیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، روز سه شنبه ۱۶ آذرماه، مراسم سخنرانی با حضور دانشجویان و همچنین سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ایرانی به صورت مجازی برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش، دکتر رشیدی، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: پیش بینی ما برای سال جاری بر آن بود که بتوانیم امسال مراسم ۱۶ آذر را با حضور دانشجویان فرهیخته در دانشگاه برگزار کنیم. اما بنا بر دستور العمل های اجرایی ستاد ملی کرونا و شرایط کرونایی، امسال نیز مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور نو دانشجویان دانشگاه به صورت مجازی برگزار گردید.

 

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، ضمن گرامیداشت حماسه غرور آفرین ۱۶ آذر، روز دانشجو را به دانشجویان فرهیخته دانشگاه تبریک گفت و در پایان اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد حضور کلیه دانشجویان در دانشگاه و از سر گرفتن دوباره فعالیت های ارزنده کانون ها، انجمن ها، نشریات و شوراهای دانشجویی با حضور دانشجویان باشیم.

 

در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر، حجت السلام والمسلمین ایرانی، عنوان کرد: در تاریخ زرین انقلاب اسلامی، حوادث و رویداد های تاریخی بزرگ و ارزشمند زیادی وجود دارد که ۱۶ آذر روز دانشجو یکی از این حوادث ارزشی و تاریخی می باشد. 


ایشان در ادامه، ۱۶ آذر، روز  استکبار ستیزی و ایثار دانشجویان فرهیخته ای ک با نثار خون خود به ارزش های والای انقلاب افزودند را به دانشجویان فرهیخته دانشگاه صنعتی کرمانشاه تبریک گفت و در ادامه با تشریح واقعه ۱۶ آذر و نقش پررنگ دانشجویان در اعتراضات مردمی علیه رژیم طاغوت، تصریح نمود: مطالبه گری دانشجویان در ۱۶ آذر، فاقد از هر جریان سیاسی، نقش تعیین کننده ای در اثبات اهداف و آرمان های انقلاب داشت. 


ایشان با تاکید بر اینکه امروزه دانشجوی انقلابی به عنوان نیروی محرکه صنعت و همچنین به عنوان قشر تبیین گر و آینده ساز، نقش پررنگی در تحقق آرمان های والای انقلاب دارد. از دانشجویان فرهیخته دانشگاه خواست با توجه به شرایط خود، در  این راستا با آگاهی از سیاست ها و نیاز های جامعه، در رفع مشکلات و باید و نباید هایی که وجود دارد. کوشا باشند.


حجت الاسلام والمسلمین ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب از هر ابزار و اقدامی برای رسیدن به مقاصد غیر انسانی و شوم خود استفاده می کنند؛ یکی از ابزار های نفوذ و سلطه گری دشمنان را فضای مجازی دانست و به دانشجویان هشدار داد که فریب نمایش دروغین و میان تهی آن ها را در فضای مجازی نخورند و در این راستا هوشیار باشند.

 

ایشان در پایان ضمن گرامیداشت روز دانشجو و تبریک این روز، برای تمامی دانشجویان کشور به خصوص دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، آرزوی موفقیت و سربلندی در مسیر اعتلا و تحقق اهداف انقلابی نمود.

سوالی دارید؟