پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۹/۱۴

نشست تخصصی مسئولین مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه با اعضای هیأت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه

با هدف تعامل و همکاری دو سویه، نشست تخصصی با حضور مسئولین مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه و اعضای هیأت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به همت دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه، صبح روز شنبه ۱۴ آذرماه، نشست تخصصی به منظور همکاری مشترک، با حضور مسئولین مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه و اعضای هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی شیمی دانشگاه به میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.  

 

بنابراین گزارش، دکتر وحید عباسی، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: از مهمترین چشم اندازه ها و اهداف بنیادی دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه در سال جاری، برگزاری این چنین نشست های تخصصی با حضور اعضای هیأت علمی گروه های مختلف مهندسی دانشگاه و مراکز صنعتی استان می باشد که از این طریق بتوان دقیق تر نیاز های مراکز صنعتی استان را شناسایی و با توجه به ظرفیت های موجود دانشگاه آن ها را مرتفع کرد. 

 

دکتر عباسی در ادامه هدف از برگزاری این نشست را همکاری دو سویه با توجه به پتانسیل و ظرفیت های دو سازمان در راستای فعالیت ها و اقدامات صنایع شیمیایی عنوان نمود و تصریح کرد: با توجه به اقدامات و فعالیت های تخصصی مجتمع شیمیایی بیستون در راستای سموم کشاورزی، بدون شک اعضای هیأت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه به کمک علم و تخصص خود میتوانند گام موثری در پیشرفت این صنعت و خود کفایی هر چه بیشتر این مجتمع بردارند و در این صنعت مثمر ثمر واقع شوند. 


در ادامه مهندس همتی، مدیر خط تولید مجتمع شیمیایی بیستون، ضمن تشریح عملکرد خوب مجتمع در زمینه تولید سموم کشاورزی و ارائه توضیحاتی در خصوص ظرفیت ها و پتانسیل های شرکت های دانش بنیان این مجتمع، بیان نمود: این مجتمع افتخار همکاری و همراهی با مراکز آموزشی و پژوهشی کشور و همچنین همکاری با اساتید خوش ذوق و متخصص دانشگاه صنعتی کرمانشاه را دارد که امید می رود، تداوم این تعامل و احساس مسئولیت، ما را هر چه بیشتر به ادامه راه امیدوار کند.

 
ایشان با اشاره به اینکه کشورهای همسایه در حال حاضر در زمینه ایجاد سموم گیاهی و کشاورزی ناتوان می باشند، اظهار نمود: با توجه به نیاز جامعه، مجتمع شیمیایی بیستون توانسته است با کنار زدن بسیاری از رقبای خود در خاورمیانه، بازار کار را تحت کنترل بگیرد. 


ایشان پایداری و ادامه این موفقیت را در گروی همکاری و دانش فنی اساتید فرهیخته و متخصصی چون اعضای جوان هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه دانست و در این راستا با اشاره به اینکه مجتمع ظرفیت و پتانسیل عملیاتی شدن هر طرح پژوهشی و فناوری را دارد از اساتید فرهیخته دانشگاه درخواست نمود به کمک راه اندازی اتاق فکر در دانشگاه، طرح های خود را که قابلیت عملیاتی شدن دارند به مجتمع معرفی کنند. 


در حاشیه این نشست، مهندس همتی با اشاره به کسب افتخارات مجتمع شیمیایی بیستون و انتخاب به عنوان واحد طرح و توسعه برتر در کشور، عنوان کرد: با توجه به واحدهای فناور مجتمع و ظرفیت های و پتانسیل هایی که در آن وجود دارد، این مجتمع در زمینه ی گرایش های سموم شیمیایی، آمادگی هر گونه مشارکتی را دارد.


در پایان این جلسه، اعضای فرهیخته هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی شیمی دانشگاه، ضمن ارائه پیشنهادات موثر خود در بهینه کردن زمینه های تعامل و همفکری، در خصوص زمینه و دامنه همکاری های تخصصی در راستای صنایع شیمیای نیز نکاتی بیان کردند و در ادامه اعضاء در خصوص نتایج این جلسه یک روزه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

سوالی دارید؟