چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۹/۰۶

اهتزاز پرچم دانشگاه صنعتی کرمانشاه بر فراز قله دائم برف

 

تیم کوهنوردی اداره تربیت بدنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه موفق به فتح قله دائم برف شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، به همت اداره تربیت بدنی و با همکاری بسیج اساتید دانشگاه، روز جمعه ۵ آذر ماه ۱۴۰۰، تیمی متشکل از اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه و همچنین کارکنان بانک تجارت شعبه دانشگاه، موفق شدند در شرایط سخت و ناهموار در یک صعود پاییزی، قله ۳۴۵۱ متری دائم برف همدان را فتح نمایند.


بنابراین گزارش، حسین پار، رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تاکید بر روحیه استقامت، ایثار و از خودگذشتگی شهدا و بسیجیان مخلص استان، با اعلام این خبر افزود: صعود به قله دائم برف در شرایط هوای ناپایدار و سرد برفی، نشان دهنده روحیه استقامت و سخت کوشی است که با الگو گرفتن از روحیه و رفتار بسیجیان مخلص و خدا جوی بدست آمده است.


حسین پار در ادامه یادآور شد: قله دائم برف در غرب قله الوند و در 20كيلومتر شهر همدان واقع شده که اغلب ايام سال پوشيده از برف است که به همين دليل به قله دائم برف معروف می باشد.


این مقام ورزشی در دانشگاه همچنین اضافه کرد: اين قله از دامنه هاي شمالي و جنوبي داراي شيب تندي است که راه صعود به آن از دو مسیر يكي از طريق روستاي برفين و امامزاده كوه و دیگری از طریق كلاغ لان امکان پذیر می باشد که تیم ورزشی اداره تربیت بدنی و بانک تجارت دانشگاه توانستند طی یک مسیر سخت و ناهموار موفق به فتح این قله شوند. 


گفتنی است پیش از این، تیم کوهنوردی اعضای دانشگاه صنعتی کرمانشاه موفق به فتح قله اوالان نیز شدند.

سوالی دارید؟