دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۸/۲۷

مراسم تکریم و معارفه ریاست پیشین و سرپرست جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه


مراسم تکریم از ریاست پیشین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین معارفه سرپرست جدید این دانشگاه با حضور جمعی از مسئولین وزارتی و همچنین دانشگاهی استان برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به همت دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه، روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰، با حضور دکتر علی شمسی پور، مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی وزارت علوم، دکتر احمدی، سرپرست دانشگاه رازی، پروفسور شمسی پور، رئیس انجمن شیمی ایران و عضو هیات علمی دانشگاه رازی و از چهره ماندگار کشور، دکتر معینی، اولین رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه و جمعی از اساتید، مسئولین و فرهیختگان استان، مراسم تکریم از دکتر علی اکبر اختری، رئیس پیشین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و معارفه دکتر علیرضا دودمان تیپی، سرپرست جدید این دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.


بنابراین گزارش در این مراسم که مسئولین و اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز حضور داشتند، دکتر شمسی پور، مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارت علوم، ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات بی شائبه و اثر بخش دکتر اختری در زمان تصدی ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه که منجر به پیشبرد اهداف و تعالی این دانشگاه گردیده است، در ابتدا به تشریح اهمیت جوان‌گرایی و راهکارهای ورود جوانان به حوزه های مدیریتی کشور پرداخت و ادامه افزود: اکنون شرایط آموزش عالی کشور در کنار سایر پیشرفت ها و دستاوردها به گونه ای می باشد که بیش از بیش برای ایجاد زمینه های تحول گرایی و نوآوری در عرصه های آموزشی، پژوهشی و فناوری به وجود نیروهای جوان و انقلابی نیاز می باشد که به کمک آن بتوان زمینه های تحول، حفظ و ارتقا دستاوردهای آموزشی و پژوهشی کشور را هموار کرد.

 

دکتر شمسی پور در ادامه توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و همچنین اشتغال و ارتقاء آموزش عالی در غرب کشور را بسیار مهم ارزیابی نمود و از مسئولین اجرایی، اساتید و مدیران خواست که با تمام توان، ظرفیت و تجربیات خود باید ها و نباید هایی که در بسیاری از زمینه ها در استان و غرب کشور وجود دارد را شناسایی و با برنامه‌ای مدون مشکلات را مرتفع کنند.

 

ایشان همچنین دانشگاه صنعتی کرمانشاه را موتور محرکه صنعت در غرب کشور و استان عنوان نمود و نقش آن را در پیشبرد اهداف استان و کمک به چرخه اقتصاد و اشتغال زایی حائز اهمیت برشمرد.

 

دکتر علی شمسی پور، مشاور جوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان وجود دکتر دودمان را به عنوان یک شخص پژوهشگر و انقلابی برای تعالی و ارتقاء اهداف آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه و همچنین استان بسیار مهم دانست و در پایان برای ایشان و تیم مدیریتی و آموزشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه آرزوی موفقیت نمود.


در ادامه مراسم، دکتر علی اکبر اختری، رئیس پیشین دانشگاه با اشاره کوتاهی به شرایط ابتدایی و نامناسب دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمان تاسیس آن، بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به کمک برنامه ها و سیاست های تبیین شده اعضای جوان خود توانست به سرعت به یکی از دانشگاه های پیشرفته، بین المللی و همتراز با دانشگاه‌های بزرگ کشور تبدیل شود.

 

ایشان تصریح نمود: با نگاهی کوتاه به تاریخچه آموزشی دانشگاه متوجه می شویم، دانشگاهی که کار خود را تنها با دو رشته مهندسی آغاز کرد به سرعت توانست به کمک برنامه های آموزشی و توان مدیریتی اعضای خود به آنچنان جایگاه والای در امور آموزشی و پژوهشی برسد که امروزه بیش از ۲۵۰۰ دانشجو در بیش از ۱۱ رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

 

ریاست پیشین دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: برای افق چهار ساله دانشگاه قصد داشتیم، دانشگاه صنعتی کرمانشاه را به یک دانشگاه بزرگ و بین المللی در خاورمیانه تبدیل کنیم که امید می رود، ریاست جدید دانشگاه در ادامه این راه موفق باشد و دانشگاه را به سوی چشم انداز های تبیین شده هدایت کند.

 

ایشان همچنین اضافه کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با توجه به شاخص های ارزیابی آموزشی و پژوهشی توانسته است با وجود اینکه شرایط خوب بیشتر دانشگاه های کشور را نداشته، رتبه های خوبی را در تمامی زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری بدست بیاورد که کسب این جایگاه نشان دهنده یک ساختار و روند خوب آموزشی می باشد که در این دانشگاه در جریان بوده است.

 

دکتر اختری در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه در ادبیات علم سنجی کسب این افتخارات و جایگاه علمی برای دانشگاه جوانی با چنین شرایطی، بسیار با ارزش می باشد، اظهار امیدواری نمود به کمک دکتر دودمان، ریاست جدید دانشگاه صنعتی و دیگر اعضا، همچنان شاهد تعالی و رشد دانشگاه باشیم.

 

در حاشیه این مراسم دکتر معینی، اولین مسئول دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز خاطر نشان ساخت: دانشگاهی که ایجاد شد، امروزه به کمک مدیران مدبر و تعالی در آموزش و  پژوهش به سرعت به یکی از دانشگاه ها بزرگ کشور تبدیل شده است که بی شک کسب این جایگاه جای تقدیر دارد.

 

ایشان همچنین افزود: در زمان تصدی مسئولیت و ماموریتی که به بنده محول شد، ابتدا به ساکن دانشگاه با دو مشکل اساسی، یکی موافقت اصولی و دوم مکان مناسب برای دانشگاه مواجه شد که در آن زمان با سیاست گذاری درست توانستیم دانشگاه صنعتی را به یک دانشگاه مستقر با یک مکان مناسب جهت ساخت تبدیل کنیم که در آن شرایط با وجود تخصیص بودجه قطره چکانی به دانشگاه، کار بسیار سختی بود.

 

دکتر معینی در ادامه به تلاش ارزنده و پشتکار و جدیت دکتر اختری اشاره نمود که چگونه با وجود بودجه کم و شرایط نامناسب، توانست ساختمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه را به پایان برساند و این دانشگاه را به یک دانشگاه مستقل با سازه ای این چنین زیبا تبدیل کند.

 

ایشان در پایان برای دکتر دودمان نیز آرزوی موفقیت نمود و بیان کرد: اکنون نوبت ایشان است که با توان و پشتکار خود به داشته های ارزنده علم و دانش دانشگاه بیفزاید و به کمک دیگر اعضا، همچنان زمینه های تعالی و ارتقاء دانشگاه را هموار کند.


در ادامه دکتر دودمان تیپی ضمن تقدیر از تمامی حضار و بزرگان علم و دانش که در دانشگاه صنعتی کرمانشاه حضور به هم رساندن، عنوان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همت روسا و اعضای خود توانسته است به جایگاه و دستاوردهای ارزنده ای دست یابد. اما هنوز به آنچه که هدف تعالی و والا می باشد راه زیادی مانده است که امید می رود به کمک اعضای فرهیخته و صاحبان تجربه به سرعت به آن برسیم.

 

ایشان همچنین اضافه نمود در مسیر اعتلای دانشگاه بدون شک به کمک و یاری تمامی عزیزان، روسا، مسئولین و اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه نیاز می باشد که به کمک آن بتوان پنجره ای از تعالی علم و دانش نه تنها به روی دانشگاه بلکه بروی استان و غرب کشور بگشاییم.

 

دکتر دودمان تیپی در پایان با اشاره به اینکه دانشگاهیان در قبال تربیت جوانان پیش از دیگران مسئول می باشند، یاد آور شد: وظیفه همه آموزگاران علم و دانش آن است که با آموزش درست، برای ساختن فردای بهتر، جوانانی را در زمینه علم و دانش تربیت کنند که به خاک این مرز و بوم پایبند و در مسیر اعتلا و ارتقاء آن ثابت قدم حرکت نمایند. 


گفتنی است در پایان با حضور دکتر علی شمسی پور، مسئولین استان، اساتید و کارکنان دانشگاه از دکتر اختری به پاس زحمات و تلاش های بی شائبه و تاثیر گذار تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

📷گزارش تصویری مراسم

 

سوالی دارید؟